• BIST 97.713
  • Altın 143,932
  • Dolar 3,5669
  • Euro 4,0007
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 12 °C

2014 Seçimlerde oy kullanmama cezası var mı?

2014 Seçimlerde oy kullanmama cezası var mı?

Oy Kullanmama Cezası, Seçimlerde oy kullanmama cezası, 2014 Yerel Seçimlerde Oy kullanmama cezası Oy verme kütüğü ile sandık listesinde kayıtlı olan ve oy kullanma yeterliliği bulunan her vatandaş, Anayasa Değişikliği Paketi ile ilgili halkoylamasına katılacak. Yüksek Seçim Kurulu, 3376 sayılı “Anayasa değişikliğinin halk oyuna sunulması hakkında kanun’un 6/3 maddesine göre mazereti olmadan sandığa gitmeyenlere verilecek cezayı güncelledi. 2014 Yerel Seçimlerde Oy Kullanmama Cezası Ne kadar ? 9 Ocak 2010 tarihli Maliye Bakanlığı Parasal Sınırlar ve Oranları Hakkındaki Genel Tebliği’ dikkate alınarak seçimler oy kullanmanın cezası 22 TL olarak belirlendi. Hastalık, ölüm, yurt dışına gitmek zorunda kalmak gibi geçerli bir mazeretle sandığa gidemeyenler üç ay içinde ilgili ilçe seçim kuruluna başvuracaklar ve bu para kendilerinden tahsil edilmeyecek.


  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.