• BIST 94.887
 • Altın 246,996
 • Dolar 6,3495
 • Euro 7,4057
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 15 °C

2016 OYAK ARAÇ KAMPANYASI DETAYLARI

2016 OYAK ARAÇ KAMPANYASI DETAYLARI
OYAK Üyeleri/BDEGS iştirakçilerine Özel Otomobil Kampanyası 25 Ocak 2016 – 26 Şubat 2016 tarihleri arasında geçerli olacaktır. Kampanya ve ilgili teslim dönemleri fabrika kontenjanları ile sınırlıdır.

Kampanyada iki ayrı teslim dönemi (Yerli Otomobiller için Mayıs 2016–İthal otomobiller için Haziran 2016) bulunmakta olup aşağıdaki modeller yer almaktadır:

Yerli otomobiller : Clio, Clio Sport Tourer, Fluence
İthal otomobiller : Symbol, Captur, Yeni Megane HB, Kadjar, Talisman, Lodgy, Sandero, Logan MCV, Duster

Teslim edilecek tüm otomobiller 2016 yılı modelidir.

Bakamadığınız araç fiyatını yorumdan yazın cevaplayalım...

FİYAT LİSTESİ

 

KREDİ ÖDEME TABLOSU

 

OYAK ÜYELERİNE ÖZEL OTOMOBİL KAMPANYASI

Bu kampanyada OYAK Üyelerine ve OYAK Bağışa Dayalı Emekli Geliri Sistemi İştirakçilerine sağlanan ayrıcalıklı şartlar ile 2016 model Renault ve Dacia otomobillere sahip olabileceksiniz. Çok cazip sabit fiyatlardan oluşan ve önerilen anahtar teslim fiyatlarla hazırlanan kampanya ile otomobil bedeline gelebilecek zamlardan etkilenmeyeceksiniz.

OYAK Üyelerine Özel Otomobil Kampanyası, sadece ekte listesi bulunan MAİS Şube Müdürlüklerimizin satış noktaları üzerinden gerçekleştirilecek olup, 25 Ocak 2016 – 26 Şubat 2016 tarihleri arasında geçerli olacaktır.

Kampanyada aşağıdaki modeller yer almaktadır:

Yerli otomobiller : Clio, Clio Sport Tourer, Fluence

İthal otomobiller : Symbol, Captur, Yeni Megane HB, Kadjar, Talisman, Lodgy, Sandero, Logan MCV, Duster

Kampanyada 2 teslim dönemi vardır.

- Yerli otomobiller için Mayıs 2016

- İthal otomobiller için Haziran 2016

Teslim edilecek tüm otomobiller 2016 yılı modelidir.

Ödeme Planları:

Bu kampanya kredili bir satış sistemi olup, 48 aya varan vadelerde kredilendirme imkânı sağlanmıştır. Bu kampanyada üyelerimiz otomobil kredilerini masrafsız ve komisyonsuz olarak kullanabileceklerdir. Kredilendirme Renault Finans / Dacia Finans tarafından yapılacaktır.

SİSTEMİN İŞLEYİŞİ

ÖTV, nakliye ve diğer ödemeler teslimde peşin tahsil edilecek olup KDV, ÖTV, nakliye ve diğer ödemelerde meydana gelebilecek değişiklikler teslim ödemesine yansıtılacak olup tek seferde ödenecektir.

Otomobillere, dain ve mürtehin krediyi kullandıran finans kuruluşu olmak üzere kasko sigortası yaptırılacak olup, kredi süresince kasko sigortasının yenilenmesi zorunludur.

Anahtar Teslim Fiyatına kasko ve trafik sigortası bedeli dahil olmayıp teslimde ayrıca tahsil edilecektir.

Teslim edilecek otomobiller, üretim tarihinde satılan model, tip ve özelliklerdeki ürünlerdir. MAİS, üretici firma şartlarına bağlı durumlar ile  mücbir sebepler halinde tip, opsiyon, renk değişikliği yapma hakkına sahiptir. Bu gibi zorunlu hallerde MAİS tarafından yapılacak tip, opsiyon değişikliklerinden dolayı oluşacak  (+) veya (-) fiyat farkları MAİS tarafından belirlenerek üyeden tahsil veya tediye edilir.

BAŞVURU

OYAK Üyelerimiz, kampanyaya sadece ekte listesi bulunan MAİS Şube Müdürlüklerimizin satış noktalarından birine başvurarak katılabileceklerdir. Bunun dışında mektup, faks vs. ile başvuru kabul edilmeyecektir.

Ancak finans kuruluşunca sağlanacak noter tasdikli özel bir vekaletname ile vekil tayin edilerek, MAİS Şubelerinde kampanyaya başvuru ve sözleşme imzalanması işlemleri gerçekleştirilebilecektir. OYAK Üyesi ile birlikte Vekilin de ikametgah belgesi veya ikametgah belgesi yerine geçen (adlarına düzenlenmiş su, elektrik faturası vb.) belgelerin ve nüfus cüzdanının bulunması gerekmektedir.

Kampanyamız ve ilgili teslim dönemleri fabrika kontenjanlarıyla sınırlı olup, başvurular, model bazında MAİS sistemine başvuru sırasına göre kabul edilecektir.

Kampanyada OYAK Üyelik süresi şartı aranmayacak olup, bu kampanyadan otomobil alan OYAK Üyeleri, daha sonraki dönemlerde yapılacak kampanyalardan fatura tarihinden itibaren 1 yıl süre ile yararlanamayacaklardır.

Önceki dönemlerde OYAK Üye hakkını kullanarak peşin veya OYAK Üye Kampanyası kapsamında otomobil almış olan üyeler koşulsuz olarak bu kampanyaya da katılabileceklerdir.

Üyeler, kampanyaya kendi adlarına ve sadece 1 adet otomobil için başvurabileceklerdir. Otomobilin fatura ve ruhsatının OYAK Üyesi ve eşi adına olması durumunda,  mevzuat gereği kredi borçlusunun OYAK Üyesi olması, OYAK Üyesi eşinin de kefil olması gerekmektedir. Ruhsatta araç sahibi eş ise hak ve menfaat sahibi OYAK üyesi olmalıdır.

OYAK Üyeliği devam eden emekli üyeler ( Emekli Maaşı Sistemi üyeleri ), Bağışa Dayalı Emekli Geliri Sistemi İştirakçileri, daha önce OYAK üyesi olan Şehitlerin 1.derece yakınları (şehit eşi, anne-baba, çocuk)  ve daha önce OYAK üyesi olan Gaziler de aynı koşullarla bu kampanyadan yararlanabileceklerdir.

Özürlü çocuk sahibi OYAK Üyeleri, otomobil alımında kendilerine yasa ile tanınan hakların yanı sıra güncel OYAK Üye Kampanyası fiyatlarından da yararlanabileceklerdir. Ancak bu kapsamdaki Üyelerimizin kredi başvurularının kabul edilip edilemeyeceği            (özürlülük çeşidi, özürlülük derecesi ve finans kuruluşunun mevzuatına göre değişmekte olduğundan ) finans kuruluşunun tasarrufundadır.

Kampanyaya katılabilmek için başvuru sırasında MAİS Şubeleri ve/veya finans kuruluşu tarafından OYAK Üyelerinden ve kampanyaya katılma hakkı bulunan kişilerden istenecek belgeler:

-TC kimlik numarası içeren nüfus cüzdanı fotokopisi

-İkametgah belgesi veya adres belgesi yerine geçen (adlarına düzenlenmiş su, elektrik faturası vb.) belge

-OYAK Üyesi olduğuna dair aşağıdaki belge alınacaktır.

a-OYAK Üyeliği zorunlu olan personel için, Birlik Komutanlığı'ndan OYAK Üyesi olduğuna dair ve üye numarasını da belirten imzalı ve mühürlü belge

b-OYAK Üyeliği isteğe bağlı olan uzman erbaş, sivil memurlar için görev yaptığı birlik/kurumun yetkili makamından alınmış OYAK Üyesi olduğuna dair ve üye numarasını da belirten imzalı ve mühürlü belge ile OYAK'ın %50 ve daha fazla sermayesine sahip olduğu şirketlerde çalışan personel için çalıştığı kurumun yetkili makamından alınmış OYAK Üyesi olduğuna dair ve üye numarasını da belirten imzalı ve şirket kaşesi olan belge

c-Daha önce OYAK üyesi olan Şehitlerin 1.derece yakınları (şehit eşi, anne-baba, çocuk)  ve daha önce OYAK üyesi olan Gaziler için durumlarıyla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan alacakları hak sahipliği belgesi

Not : OYAK Emekli Maaşı Sistemi (EMS) üyeleri ve OYAK Bağışa Dayalı Emekli Geliri Sistemi (BDEGS) iştirakçilerinin üyelik kontrolleri kampanya kapsamındaki Mais Şubelerinde yapılacaktır.

BDDK’nun 31 Aralık 2013 tarihli, tüketicilerin binek otomobil edinimi amacıyla kullanacakları taşıt kredilerinin maksimum kredilendirme oranına ilişkin düzenlemesi çerçevesinde fatura bedeli 50,000 TL.na kadar olan araçlarda fatura bedelinin %70’ine, fatura bedeli 50,000TL.ni asan araçlarda ise fatura bedelinin 50,000TL.na kadar olan kısmının %70’i ve asan kısmının %50’si kredi kullandırılabilmektedir.

Kredilendirme imkan ve koşulları (Kredi tutarı, kefil, rehin vb.) finans kuruluşu tarafından belirlenmektedir.

Kredi açıldıktan sonra yapılabilecek erken ödemeler ve kredi kapatma prosedürlerinin detayı hakkında bilgilendirme finans kuruluşu tarafından yapılacaktır.

PEŞİNAT - TAKSİT ve TESLİM ÖDEMELERİ

Peşinat ödemesi

Peşinat ödemeleri, açıklamaya MAİS Şubelerinden alınacak başvuru takip numarası ve üye adı-soyadı belirtilerek aşağıdaki hesaba yapılacaktır.

Garanti Bankası İstanbul Kurumsal Şubesi (381) 6258431 (IBAN No: TR910006200038100006258431) numaralı MAİS hesabı.

Peşinat ödemeleri başvuru tarihinden itibaren en geç 5 iş günü içinde yapılacak olup, açıklamada takip numarası kullanılacağından kesinlikle OYAK Üye numarası belirtilmemelidir.

Kampanya peşinatı asgari 1.000,- TL. olacaktır.

Kampanya peşinatının MAİS’in yukarıda belirtilen hesabı haricinde, diğer hesaplarına yatırılmaması gerekmektedir. Bu durum peşinatın üye hesabına geçememesinden kaynaklanacak teslimat gecikmelerine yol açabileceğinden, peşinatın yatırıldığı hesaba özellikle dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

Ayrıca kampanyanın kontenjanla sınırlı olması nedeniyle, peşinatların eksik veya geç yatırılması, kontenjan hakkı kaybına neden olabilecektir. Bu tip bir durumla karşılaşmamak için üyelerin peşinatlarını zamanında ve eksiksiz yatırması gerekmektedir.

Teslim ödemesi

Teslim ödemesi, teslimatın yapılacağı MAİS Şubesinden alınacak bilgi doğrultusunda ilgili MAİS Şubesine veya banka hesabına yapılacaktır.

Kredi geri ödemesi

Kredi geri ödemeleri, kredi sözleşme tarihinden 1 ay sonra başlayacaktır.

Kredi geri ödemeleri, kesinlikle tarafınıza ödeme planı başlığı altında verilen ilgili finans kuruluşunun kredi numarasına yatırılacaktır.

MAİS’in peşinat hesabına yatırılacak kredi taksitleri, finans kuruluşu tarafından işleme alınamayacaktır. Bu hatalardan doğacak kredi taksit gecikme faizleri üyenin sorumluluğunda olup, finans kuruluşu tarafınıza gecikme faizi tahakkuk ettirecektir.

Kullanılacak kredilerin geri ödemeleri Akbank (masrafsız), Garanti Bankası, İş Bankası ve PTT şubelerinden yapılabilecektir.

TESLİMAT VE FATURALAMA

Peşinat ve kredi ödemelerinizi aksatmadan ödemeniz halinde, teslim dönemi geldiğinde, teslim ödemenizi de yaparak otomobilinizi başvuru yaptığınız MAİS Şubesinden teslim alabileceksiniz.

Teslimatlar, teslim aylarının 20. günü ile 30. günü arasında yapılacaktır. Teslimatların başvuru sırasına göre ve mümkün olan en kısa sürede yapılmasına özen gösterilecektir. Otomobillerin teslimatı, ruhsatı çıkarıldıktan sonra yapılacaktır. MAİS, belirtilen teslim süresini hal ve koşullara bağlı olarak 30 iş günü kadar uzatabilir.

İPTAL

Üyenin sistemden ayrılmak istemesi durumunda ödemiş olduğu peşinat tutarından krediye tahakkuk etmiş bulunan KKDF+BSMV ile vadesi gelmiş ise taksit içindeki faizin vergisi ve zorunlu olarak yapılmış ya da yapılması gereken masraf bedeli düşülerek en geç 15 gün sonra belirttiği banka hesabına havale edilecektir.

SEÇENEK VE TİP DEĞİŞİKLİĞİ

Kampanya kapsamında seçenek, tip ve renk değişikliği talebi kabul edilememekte olup, kampanya başlangıcında otomobil seçiminin dikkatli yapılması gerekmektedir.

MAİS, üreticinin yaptığı opsiyon farklılıkları sebebi ile, zorunlu hallerde otomobillerin ekipman ve teknik özelliklerinde değişiklikler yapabilir.

KAMPANYA HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Kampanya hakkında her türlü ayrıntılı açıklama; hafta sonu dahil her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında ekli listede bulunan MAİS Şube Müdürlüklerinden bizzat başvuru veya telefonla sağlanacak, bu saatler haricinde de ilgili telefonlardan kampanya hakkında gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılacaktır.

OYAK web sitesi (www.oyak.com.tr) aracılığı ile de kampanya hakkında gerekli bilgilendirme sağlanacaktır.

KREDİ GERİ ÖDEME TABLOSU VE OPSİYON DETAYLI FİYAT LİSTESİ DİP NOTLARI

 • Üyelerimizin kredi sözleşmelerinde finans kuruluşunun bu kampanya dahilinde uyguladığı özel faiz oranları yer alacaktır.
 • Kredi geri ödeme tablosunda yer alan, aylık faiz oranı ve taksit tutarları bilgi amaçlı olup, kredi taleplerinde finans kuruluşundan alınacak geri ödeme planları esastır.
 • Trafik tescil, ruhsat, plaka, nakliye, müşavirlik bedeli gibi ödemeler, kampanya tarihindeki  (İstanbul ili) bedeller olup, anahtar teslim peşin satış fiyatlarına dahil edilerek hesaplanmıştır. Bu kampanyada KDV, ÖTV’ deki değişiklikler veya yeni konulabilecek vergiler ile nakliye bedeli ve masraflarda (plaka-ruhsat, bandrol) farklılık olması halinde, söz konusu fark teslimde tahsil/tediye edilir.
 • Tüm iller için sabit nakliye bedeli uygulanmaktadır.

KREDİ GERİ ÖDEME TABLOSU VE OPSİYON DETAYLI FİYAT LİSTESİ KULLANIM AÇIKLAMALARI

ÖRNEK OLARAK;

 • Öncelikle üyemiz, almak istediği otomobilin anahtar teslim peşin satış fiyatını ve teslimde ödenebilecek bölümünü ( Teslim Ödemesi ) “Opsiyon Detaylı Fiyat Listesi”nde tespit etmelidir.
 • Bundan sonra yapılması gereken “Kredi Geri Ödeme Tablosu”nda kullanılacak kredi tutarının ( A kolonu ) ve kredi şartlarının tespit edilmesidir. ( Kredi düzeyi tespit edilirken “Başvuru” başlığı altında bahsedilen BDDK’nun kredi düzeyi ile ilgili düzenlemesine dikkat edilmelidir )
 • MAİS hesaplarına gönderilmesi gereken peşinat tutarı hesaplanırken, satın almak istenilen otomobilin anahtar teslim peşin satış fiyatından, kullanılmak istenen kredi tutarı ve teslim ödemesi tutarı düşülmesi yeterli olacaktır.
 • İlgili otomobil için yapılacak olan vade farkı dahil toplam ödeme tutarı ise  “Kredi Geri Ödeme Tablosu”ndaki, toplam kredi geri ödemesi ( E kolonu ) tutarına, hesaplanan peşinat tutarı ve teslim ödemesinin ilavesi ile mümkün olabilecektir.

SAYISAL ÖRNEK :                     (Fluence Icon 1.5 dCi 110 bg Baz )

                                                                                     Opsiyon Detaylı Fiyat Listesi - 257.sıra                             

İlgili otomobilin anahtar teslim peşin satış fiyatı 66.550 TL., teslim ödemesi ise 18.770 TL.’dır. Kullanılacak kredi tutarının 30.000 TL., taksit adedinin de 36 ay olarak belirlendiğini varsayalım. ( Taksit 1.018,6 TL. )

A.Bu kredi düzeyi için ödenmesi gereken peşinat tutarı 17.780 TL.’dır. ( 66.550 TL. – 18.770 TL. – 30.000 TL. )

B.Satın almak istenilen otomobilin vade farkı dahil toplam ödeme tutarına ulaşmak için, toplam kredi geri ödemesine ( 36.668,9 TL. ), hesaplanan peşinat ( 17.780 TL. ) ve teslim ödemesinin ( 18.770 TL. ) ilave edilmesi yeterlidir.

Anahtar Teslim Peşin Satış Fiyatı                       : 66.550 TL.

Teslim Ödemesi                                      : 18.770 TL.

Kredi Tutarı                                             : 30.000 TL.

Ödenecek Peşinat Tutarı                         : 66.550 – 18.770 – 30.000 = 17.780 TL.

Toplam Kredi Geri Ödemesi                   : 1.018,6*36 = 36.668,9 TL.

Vade Farkı Dahil Toplam Ödeme                       : 36.668,9+17.780+18.770 = 73.218,9 TL.

KAMPANYA KAPSAMINDA SATIŞ YAPAN MAİS A.Ş. ŞUBELERİ

MAİS A.Ş. ANKARA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  ( Satış )           

MUSTAFA KEMAL MAH. 2079 SOKAK NO:5 06510 / ÇANKAYA

Tel       : 0312 286 53 00/ 4 Hat – 0312 287 38 00/ 4 Hat

Fax       : 0312 287 87 60

e-mail   : ankara.oyakuye@renault.com.tr

MAİS A.Ş. BURSA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  ( Satış )                  

ATAEVLER İZMİR YOLU NO:226 16140 / NİLÜFER

Tel       : 0224 275 11 11

Fax       : 0224 275 11 00

e-mail   : bursa.oyakuye@renault.com.tr

MAİS A.Ş. İSTANBUL BOĞAZİÇİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  ( Satış )  

1- SARIYER CAD. NO:68 İSTİNYE 34460 / SARIYER

Tel       : 0212 362 11 11

Fax       : 0212 323 69 99

2- CUMHURİYET CAD. ENERJİ PLAZA / KAVACIK-BEYKOZ

Tel       : 0216 331 42 71/ 2 Hat

Fax       : 0216 331 42 92

e-mail   : bogazici.oyakuye@renault.com.tr

MAİS A.Ş. İZMİR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  ( Satış )                   

KAZIM DİRİK MAH. ÜNİVERSİTE CAD. NO:41   35100 / BORNOVA

Tel       : 0232 388 00 86

Fax       : 0232 388 95 57

e-mail   : izmir.oyakuye@renault.com.tr

 • Yorumlar 27
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.