• BIST 114.737
  • Altın 331,573
  • Dolar 6,1439
  • Euro 6,6520
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 5 °C

24. Uluslararası Adana Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

24. Uluslararası Adana Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
Ödüle layık görülen sanatçı ve eserleri

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Adana Film Festivali'nde ödüller, Ayşe Arman ve Meltem Cumbul’un sunuculuğunu gerçekleştirdiği törende sahiplerini buldu.
Festivalde Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok filmi Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması bölümünde “En İyi Film Ödülü”ne layık görülürken “Yılmaz Güney Ödülü”nün sahibi Onur Saylak’ın yönetmen koltuğuna oturduğu Daha filmi oldu. 
 
Gecede ödüle layık görülen sanatçı ve eserler ise şöyle:
24. Uluslararası Adana Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri
 
En İyi Film Ödülü: Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Onur Ünlü)
Yılmaz Güney Ödülü: Daha (Onur Saylak)
Adana İzleyici Ödülü: Daha (Onur Saylak)
En İyi Yönetmen Ödülü: Onur Ünlü (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)
En İyi Senaryo Ödülü: Pelin Esmer-Barış Bıçakçı (İşe Yarar Bir Şey)
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Köklükaya (İşe Yarar Bir Şey)
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Fatih Artman (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)
En İyi Müzik Ödülü: Mustafa Biber (Buğday)
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Gökhan Tiryaki (İşe Yarar Bir Şey)
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Naz Erayda (Buğday)
En İyi Kurgu Ödülü: Ayris Alptekin (Kar)
Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Hare Sürel (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)
Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Ahmet Varlı (Taş)
Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Hazar Ergüçlü (Kar)
Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Halil Babür (Kar)
SİYAD En İyi Film Ödülü: Daha (Onur Saylak)
FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Semih Kaplanoğlu (Buğday)
Jüri Özel Ödülü: Körfez (Emre Yeksan)
 
Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri
 
En İyi Film Ödülü: Loveless (Andrey Zvyagintsev)
Jüri Özel Ödülü: A Gentle Creature (Sergei Loznitsa)
 
Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödülleri
 
En İyi Belgesel Film Ödülü: Bıraktığın Yerden (Volkan Güney Eker)
En İyi Canlandırma Film Ödülü: Kötü Kız (Ayçe Kartal)
En İyi Deneysel Film Ödülü: Irony (Radheya Jegatheva)
En İyi Kurmaca Film Ödülü: It's Just A Gun (Brian Robau)
 
Uluslararası Öğrenci Filmleri Yarışması Ödülleri
 
En İyi Belgesel Film: 683 (Canberk Şimşek)
En İyi Canlandırma Film: Eat, Pray, Bird (Huang Ji, Derrick Fun, Jeremy Teo)
En İyi Deneysel Film: Tablo (Mert İnan)
En İyi Kurmaca Film: 3.5 Lira (Hasan Ali Kılıçgün)
 
Adana Kısa Film Maratonu Yarışması Ödülleri
 
Orhan Kemal Birincilik Ödülü: Suda Zaman Yok (Ali Aktemur)
Yaşar Kemal İkincilik Ödülü: Kebapçı Mehmet (Nevzat Hız)
Muzaffer İzgü Üçüncülük Ödülü: Beni Yılmaz Güney'e Benzetiyorlar Biraz (Engin Yıldırım)


Box Office Türkiye

 

Kaynak: Box Office Türkiye
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.