• BIST 109.330
  • Altın 155,894
  • Dolar 3,8638
  • Euro 4,5501
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 8 °C

AB Projelerinde Görevli İzinli İken Ek Ders Alınabilir mi?

AB Projelerinde Görevli İzinli İken Ek Ders Alınabilir mi?
Yurt Dışı AB projelerinde görevli izinli iken ek ders alınabilir mi?

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararının “Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Hükümler” bölümünün “Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller” başlıklı 23. Maddesinde  “Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim öğretim faaliyetlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders ve ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”

Maddede geçen aylık karşılığı ders ifadesinden ek ders kararlarının 5. maddesi, varsa ek ders ifadesinden 6. maddesi, ders niteliğinde yönetim ifadesinden 10. maddesi, hazırlık ve planlama ifadesinden ise 11. maddedeki ek ders ücretleri  kastedilmektedir.

Bu nedenle görevli/izinli olunan dönemler ile kar tatili vb. durumlarda yönetici ve öğretmenlerin bu maddelerin dışındaki ek ders ücretlerini alamayacakları değerlendirilmektedir.

  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Diğer Haberler
    Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.