• BIST 107.401
 • Altın 173,640
 • Dolar 4,1031
 • Euro 4,9999
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 15 °C

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri Mağduriyetlerinin Giderilmesini İstiyor

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri Mağduriyetlerinin Giderilmesini İstiyor
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri Mağduriyetlerinin Giderilmesini İstiyor

Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak 2015 Eylül öğretmen atamalarında Milli Eğitim Bakanlığının vermiş olduğu kontenjanda yaşadığımız hayal kırıklığını ve yıllardır alan değişikliği adı altında Sınıf Öğretmenlerinin branşımıza geçirilmesi, Formasyon dağıtılarak Branşımızda ciddi bir yığılmaya sebep olunması Beden Eğitimi ve Spor dersini ve Öğretmenlerini oldukça mağdur edildiğini bilmenizi isteriz. Biz Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri olarak şuan Ülkemizde ikinci planda görülmekte olan dersimiz biz Beden Eğitimi Öğretmenlerini ve Eğitim camiasını üzmekte olup bu üzüntünün Milli Eğitim Bakanlığımız ve siz değerli büyüklerimiz tarafından giderilmesini istiyoruz.

En önemlisi Dünya Ülkelerinde saygınlığı son derece olan dersimizin Ülkemizde de gerekli saygınlığa ulaşmasını istemekteyiz.

Geçtiğimiz günlerde Sn. Başbakan' ımızın yapmış olduğu açıklamaları da hatırlatmak isteriz.
Sn. Başbakanımız ilkokul çağındaki her çocuğumuza en az bir spor dalında lisans düzeyinde geliştireceğiz ve bununla birlikte Sn. Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı'nın açıklamalarında da Teog' da sporun öneminden bahsetmesi öncelikle biz Beden Eğitimi Öğretmenlerini onurlandırmıştır. Öncelikle Sn. Başbakanımız ve Sn. Milli Eğitim Bakanımızın bu açıklamalarından dolayı kendilerine tüm Beden Eğitimi Öğretmenleri adına teşekkür ederiz.
Fakat Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak sıkıntılarımızı ve taleplerimizi bir nebzede olsa Değerli Devlet Büyüklerimize aktarmak istemekteyiz.
Bilindiği üzere İlkokul kademesinde bulunan Fiziksel Etkinlik ve Oyun dersine Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak girememekteyiz. Bu durum hem çocuklarımızın gelişimini hem de Ülkemiz Sporunun gelişimini olumsuz etkilenmektedir. Yetenek Seçiminde 6-10 yaş grubu oldukça önem arz etmektedir. Çocuklarımızın fiziksel açıdan yeteneklerinin erken keşfedilmesi ancak işin uzmanı tarafından sağlanmaktadır. Biz Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak lisans eğitimi alırken Çocuk gelişimi ve spor, Fiziksel Etkinlik, Eğitsel oyunlar gibi birçok dersi aldığımızı vurgulamak isteriz. Ayrıca Özel Eğitim-Öğretim kurumlarında Fiziksel Etkinlik ve Oyun derslerine girdiğimiz halde Devlet okullarında eğitim-öğretim almakta olan ilkokul kademesindeki öğrencilerimizin henüz Beden Eğitimi Öğretmenleri ile tanışmaması bizlerde oldukça üzüntü yaşatmaktadır. İlkokulda Fiziksel Etkinlik ve Oyun Dersine Beden Eğitimi Öğretmenleri girmelidir adındaChang.org 'da başlattığımız kampanyamızda Eğitim camiasının ve vatandaşlarımız tarafından desteklenmesi Beden Eğitimi ve Spor dersine verilen önemi de gözler önüne sermektedir.
Siz Değerli Devlet Büyüklerimizin özellikle Eğitime, Çocuklarımıza, Öğretmenlerimize ve Spora verdiğiniz önemi bilmekteyiz ve bu açıdan sizlere minnettarız. Son geçtiğimiz günlerde açıklanan takviye kurslarında hangi branşın aileler ve öğrenciler tarafından seçildiğini gördüğümüzde Beden Eğitimi dersimize Ailelerimizin ve Öğrencilerimizin taleplerinin çoğunlukta olması biz Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak gurur vericiydi. Çocuklarımız psikomotor, sosyal ve ruhsal gelişimleri ve Ülkemiz spor başarılarını artırmak adına Şubat atamasında 3000 ATAMA talep ederek İLKOKULDAKİ FİZİKSEL ETKİNLİK VE OYUN DERSLERİNE Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak girmek için ve verimli bir şekilde yürütebilmek adına hazır olduğumuzu bilmenizi ister ve siz büyüklerimizden gereğinin yapılmasını arz ederiz.
SAYGILAR

NOT:
Beden Eğitimi Öğretmenleri İlkokuldaki Fiziksel Etkinlik ve Oyun Derslerine Girmek İstiyor imza kampanyamız.

CHANGE.ORG İMZA KAMPANYASI

 • Yorumlar 4
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.