• BIST 118.400
 • Altın 162,450
 • Dolar 3,7705
 • Euro 4,6284
 • İstanbul 5 °C
 • Ankara 0 °C

Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Seçimi Merkezi Sınav Duyurusu

Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Seçimi Merkezi Sınav Duyurusu

SINAVIN ADI Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) Öğrenci Seçim Sınavı SINAV BAŞVURUSU 4- Sınava başvuranlar arasında sınav öncesinde ve sınav anında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir engel durumuna sahip olan öğrenciler var ise ÖERGM tarafından verilecek listede bu durum belirtilecektir. 4- Beyan edilen engel durumunun doğruluğundan ve raporun geçerliliğinden öğrenim gördüğü okul sorumlu olacaktır. SINAV YERİ BİLSEM’i olan 64 il ve ilçe merkezi SINAV tarihi, günü ve saati 4- Bilim ve Sanat Merkezine öğrenci seçim sınavı 22 Mart 2015, Pazar günü Saat: 10:00’ da yapılacaktır. SINAV GİRİŞ BELGESİ 4- Adaylar, okul idaresi tarafından sınav giriş belgesini 13 Mart 2015- 20 Mart 2015 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr adresinden alabileceklerdir. SINAVIN UYGULAMASI 4- Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖERGM) BİLSEM öğrenci seçim sınavı İlkokul 2, 3 ve 4 ’üncü sınıf öğrencilerine yönelik 64 il ve ilçe merkezinde sınav uygulama takviminde belirtilen tarihte pazar günü, saat 10.00’da yapılacaktır. 4- Öğrenciler sınava sadece öğrenim gördükleri okul müdürlükleri tarafından onaylanmış sınav giriş belgesi ile gireceklerdir. Onaylı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır. 4- Uygulama için öğrencilerin optik okuyucu kodlayabilmeleri gerekmektedir. Öğretmenlerin bu konuda öğrencilerini bilgilendirmeleri gerekmektedir. 4- Sınava cep telefonu, telsiz, çağrı cihazı vb. iletişim araçları; databank, diz üstü bilgisayar, el bilgisayarı, cep bilgisayarı, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu bulunan saat vb. her türlü bilgisayar özelliği olan cihazlar vb. teçhizat; fotoğraf makinesi, kamera vb. cihazlar ile gelenler bina içine alınmayacaktır. 4- Sınav soru ve cevap anahtarı 24 Mart 2015 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. -I- Sınav sonuç bilgileri http://www.meb.gov.tr internet adresinde ÖERHGM tarafından yayımlanacaktır.

GRUP ADISORU SAYISISINAV MERKEZİSINAV SAATİ VE SÜRESİKİTAPÇIK TÜRÜCEVAP SEÇENEK SAYISI
2, 3 ve 4’üncü sınıflar2’inci sınıf:303’üncü sınıf:40 4’üncü sınıf:5064 il/ilçe merkeziSAAT 10.002’inci sınıf: 60 dk. 3’üncü sınıf 75 dk. 4’üncü sınıf:90 dk.A-B4 (dört)

Sınava giren adayın cevap kâğıdı 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır. DEĞERLENDİRME Sınava giren öğrencilerin sonuç listesi hazırlanarak ÖERGM’ ye teslim edilecektir. Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır. Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir. Hatalı sorular için yapılacak değerlendirme işlemi tüm öğrencilerin lehine doğru kabul edilecektir. İLETİŞİM ve DUYURU Sınavla ilgili bilgilendirmeler ve iletişim için adaylar, MEB İletişim Merkezi “Alo 147” numaralı telefondan yararlanabilecektir. SINAV İTİRAZLARI 4- Öğrenciler sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarları http://www.meb.gov.tr adresinde yayımlandıktan sonra en geç 5 (beş) gün içerisinde; sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların öğrencilere duyurulmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ÖERGM’ ye yapacaklardır. 4- Öğrenciler itiraz başvurularını, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesine ait T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığıyla 20-TL (Yirmi TL KDV dâhil) itiraz ücretinin yatırıldığına dair alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır. -I- Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar; ekinde banka dekontu, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacağı gibi faksla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar da dikkate alınmayacaktır. sorularına ait olan itirazlar, ÖERGM tarafından cevaplandırılacaktır. Sınav uygulamalarına ait ÖDSGM tarafından cevaplanacaktır. ÖERGM itirazlarla ilgili sonuçları öğrencilere bildirecektir. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü


 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.