• BIST 110.932
 • Altın 175,003
 • Dolar 4,0605
 • Euro 4,9845
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 14 °C

Celal Bayar Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Celal Bayar Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Başvuru Tarihleri: ( 30 Oca 2015 - 13 Şub 2015 ) Üniversitemiz Akademik birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili hükümleri ile Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvurma Atama ve Görev Süresi Uzatımı İle İlgili Yönerge hükümleri doğrultusunda Öğretim Üyesi alınacaktır. MÜRACAATTA ARANACAK ŞARTLAR: PROFESÖRLER İÇİN

 • 2547 Sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 • Profesör kadroları daimi statüdedir.
 • Dilekçe (Başlıca araştırma eseri belirtilecektir) ve dilekçeye eklenecek Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu ,Doçentlik Belgesi onaylı sureti, Öğrenim Belgeleri, Nüfus Cüzdanı Sureti ile 2 adet fotoğraf,
 • Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlenlendirme Formu,Doçentlik Belgesi onaylı sureti, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (Altı) takım dosya ve yayın listesi DOÇENTLER İÇİN
 • 2547 Sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 • Doçent kadroları daimi statüdedir.
 • Dilekçe ve dilekçeye eklenecek Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Doçentlik Belgesi onaylı sureti, Öğrenim Belgeleri, Nüfus Cüzdanı Sureti ile 2 adet fotoğraf,
 • Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlenlendirme Formu, Doçentlik Belgesi onaylı sureti, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosya ve yayın listesi

YARDIMCI DOÇENTLER İÇİN

 • 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 • Dilekçe ve dilekçeye eklenecek Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Nüfus Cüzdanı Sureti, Doktora Belgesi onaylı sureti, Öğrenim Belgeleri ile 2 adet fotoğraf,
 • Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlenlendirme Formu, Doktora Belgesi onaylı sureti, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosya ve yayın listesi
 • Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.

GENEL ŞARTLAR

 • Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşımaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Kuramlardan alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliği’nin onaylanmış olması şarttır.
 • İlan şartlarımızı taşıyan adayların ilanımızın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde; Profesör ve Doçent adayları Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına, Yardımcı Doçent adayları ise kadronun ilan edildiği birimlere bizzat başvurmaları gerekmektedir.
 • Profesör ve Doçent unvanına sahip öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuru yapamazlar.
 • Posta ile yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

NOT: “Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvurma Atama ve Görev Süresi Uzatımı ile İlgili Yönerge " ye (http://personel.cbu.edu.tr/yonergeler.htm) adresinden, "Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu" na (http://personel.cbu.edu.tr/form_lar.htm) adresinden ulaşılabilmektedir.

BİRİMANABİLİM DALIUNVANDERECEADETİLAN AÇIKLAMASI
Akhisar Meslek YüksekokuluEndüstriyel TavukçulukProfesör11Kanatlı Hayvan Besleme Konusunda Çalışmaları Olmak.
Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluSpor Yönetim BilimleriDoçent21Ulusal Olimpiyat Komitesi, Olimpiyat Adaylık Süreci ve Uluslararası Organizasyonları İle İlgili Çalışmaları Olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisatDoçent11Dış Ticaret Konusunda Çalışmaları Olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiMuhasebe ve FinansmanDoçent11Uluslararası Finansal Raporlama Standartları Alanında Çalışmaları Olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluUluslararası TicaretDoçent21Güneybatı Asya Ülkeleri ve Karadeniz Enerji Politikaları Üzerine Çalışmaları Olmak.
Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluHareket ve Antrenman BilimleriYrd.Doç.51Ratlar Üzerine Doktora Yapmış Olmak. Farklı Sürelerde Yüzme Egzersizi ve Antioksidan Kullanımının Rat Kas Dokusu Üzerine Etkisi İle İlgili Çalışmaları Olmak.
Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluHareket ve Antrenman BilimleriYrd.Doç.41Soğuk ve Sıcak Uygulamaların Sıçrama Performansına Etkisi, Koşu Bandı ve Pist Koşusunun Kalp Atımı, Kan Laktat Yanıtı ve Algılanan Yorgunluk Düzeyi Açısından Karşılaştırılması Konularında Çalışmaları Olmak.
Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji FakültesiEnerji Sistemleri MühendisliğiYrd.Doç.51Rüzgar Güç Sistemleri, Rüzgar-Güneş Hibrit Güç Sistemleri ve Şebeke Bağlantılı Fotovoltaik Sistemler Üzerinde Çalışmaları Olmak, Bu Sistemlerin Kurulumu Konusunda Uygulama Deneyimi Olmak.
Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji FakültesiEnerji Sistemleri MühendisliğiYrd.Doç.51Makine Mühendisliği Kökenli Olup Buhar Sıkıştırmalı Soğutma Sistemlerinin Ekserji Analizleri Konusunda Çalışma ve Yayınları Olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiTicaret HukukuYrd.Doç.51Rekabet Hukuku Alanında Çalışmaları Olmak.
Manisa Meslek Yüksekokuluİnşaat TeknolojisiYrd.Doç.41Zeolitli Karışımların Geçirimsiz Bariyer Olarak Kullanılabilirliği Üzerine Yayınları Olmak.
Mühendislik FakültesiBiyomühendislikYrd.Doç.41Sinir Dokusu ve Lateral Skleroz Hastalığı Konularında Çalışmaları Olmak.
Mühendislik FakültesiElektromanyetik Alanlar ve Mik.Dal.Tek.Yrd.Doç.41Mikrodalga ve Terahertz Bölgesinde Görüntüleme Teknikleri Konusunda Uluslararası Yayınları Olmak.
Mühendislik FakültesiGıda TeknolojisiYrd.Doç.41Probiyotik Sucuk Üretiminde Bileşim ve Yapısal Özelliklerin Optimizasyonu Konusunda Çalışmaları Olmak.
Mühendislik FakültesiUlaştırmaYrd.Doç.41Yol Projesi Yapımı ve Yol Proje Yazılımı Geliştirme Konusunda Deneyimli Olmak ve Karayolu Şev Stabilitesi İle İlgili Uluslararası Yayınları Olmak.
Tıp FakültesiKalp ve Damar CerrahisiYrd.Doç.51Açık Kalp Cerrahisinde Plevra Korunması İle İlgili Deneyime Sahip Olmak.
Tıp FakültesiNörolojiYrd.Doç.51Uyku ve Uyku Hastalıkları İle İlgili EMG Konusunda Sertifikası Olmak.
Tıp FakültesiNöroşirurjiYrd.Doç.41Pediatrik Nöroşirurji Konusunda Eğitimli ve Deneyimli Olmak.
Uygulamalı Bilimler YüksekokuluBankacılık ve FinansYrd.Doç.41Halkla İlişkiler, Çevre İletişimi, Reklam Müziği ve Marka Kişiliği Konularında Çalışmaları Olmak.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.