• BIST 110.932
 • Altın 175,132
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 5 °C

Cumhuriyet Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Cumhuriyet Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Başvuru Tarihleri: ( 14 Oca 2015 - 28 Oca 2015 ) Üniversitemiz Hastanesinde 657 Sayılı Devlet Memurlan Kanununun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak üzere aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.

ALINACAK SÖZLEŞMELİ PERSONELİN
KOD NOÜNVANIADEDİARANILAN NİTELİKLER
01Sağlık Teknikeri1-Tıbbi Laboratuvar önlisans programından mezun olmak -Üniversite Hastanesinde analitik cihazları kullanma deneyimi olması ( PCR ve CHORUS) -( Mikrobiyoloji Laboratuvarında çalıştırılacaktır.)
02Sağlık Teknikeri1-Laborant ve Veteriner Sağlık önlisans programından mezun olmak -En az 2 yıl Üniversite Hastanesinde çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olmak.
03Sağlık Teknikeri1-Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.
04Sağlık Teknikeri1-   Anestezi, Anestezi Teknikerliği önlisans programından mezun olmak -                  En az 3 yıl Sağlık Kuruluşlarının Yoğun Bakım Ünitesinde çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olmak -   (Anestezi yoğun bakım ünitesinde çalıştırılacaktır.)
05Sağlık Teknikeri1-Anestezi, Anestezi Teknikerliği önlisans programından mezun olmak -En az 5 yıl Sağlık Kuruluşlarının Yoğun Bakım ve Ameliyathanesinde çalışmış olmak, aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olmak
06Sağlık Teknikeri1-Patoloji Laboratuvar, Patoloji Laboratuvar Teknikleri önlisans programından mezun olmak - Üniversite Hastanesinde çalışmış olmak ve bunu belgelendirmek
07Sağlık Teknikeri1-Radyoterapi önlisans programından mezun olmak -En az 6 ay Kamu Hastanelerinin Radyoloji veya Onkoloji bölümünde çalışmış olmak ve aynı süre kadar sigorta primi yatırılmış olmak
08Sağlık Teknikeri2-Fizik Tedavi, Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hidroterapi önlisans programlarının birinden mezun olmak
09Sağlık Teknikeri1-Odyometri veya Odiometri önlisans programlarının birinden mezun olmak

Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

 • 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, Adayların KPSSP93 puanı esas alınacaktır.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kuramlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler. ’ ’ hükmüne uygun olması .
 • Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
 • Müracaatlar ilanın gazetede yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde Cumhuriyet Üniversitesi resmi internet sayfası cumhuriYet.edu.tr den ilan tarihi itibariyle temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte (belgelerin aslı görülerek Personel Dairesi Başkanlığınca onaylanmış) Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta.Fax ve internet kanalıyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 • Atanmaya hak kazanan adayların isimleri başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 5 (beş) gün içerisinde cumhuriyet.edu.tr adresinden ilân edilecektir. Bu ilân tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İstenilen Belgeler:

 1. Başvuru Formu
 2. 2014 KPSS sonuç belgesi
 3. Öğrenim Belgesi
 4. Çalışma şartı aranan ünvanlar için sağlık kuruluşlarından alınacak çalışma veya deneyim belgesi ile sigorta prim dökümü

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.