• BIST 1.519,250
 • Altın 549,47
 • Dolar 9,5000
 • Euro 11,0324
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara 7 °C

Erdoğan: Kılıçdaroğlu montajı beğendin mi

Erdoğan: Kılıçdaroğlu montajı beğendin mi

İşte Erdoğan'ın o konuşması:

Kırılır da bir gün tüm dişliler

Döner şanlı şanlı çarkımız bizim

Gökten bir el yaşlı gözleri siler

Şenlenir evimiz barkımız bizim

Yokuşlar kaybolur çıkarız düze

Kavuşuruz sonu gelme

 

İstanbul canım İstanbul davam, aşkım, kavgam. Ey İstanbul seni yürekten selamlıyorum. Ey kutlu Peygambere müjde olmuş yüce şehir. Mekke'nin, Medine'nin kardeşi seni yürekten selamlıyorum. Adalar, Ataşehir, Bakırköy, Bahçelievler, Bayrampaş sizleri selamlıyorum. Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Çatalca, Çekmeköy, Esenyurt sizleri selamlıyorum. Eyüp seni muhabbetle selamlıyorum. Toprağını şereflendiren Hz. Eyüp'e selam gönderiyorum. Fatih seni yürekten selamlıyorum. Gaziosmanpaşa, Güngören, Maltepe Pendik sizleri de selamlıyorum. Silivri, Şile, Tuzla, Üsküdar sizleri selamlıyorum.

İstanbul sana Anadolu'nun, Trakya'nın selamını getirdim. Sana Antalya'nın, Tekirdağ'ın, Edirne'nin selamını getirdim. Size Tüm Türkiye'nin selamlarını getirdim.

İstanbul Türkiye'nin özetidir. İstanbul'un tüm kardeş şehirlerini selamlıyorum. Buradan İslamabad, Bakü seni selamlıyorum. Burdan Musul, Kerkük, Şam, Beyrut, seni selamlıyorum. Gümülcine, Bosna seni selamlıyorum.

Gazze, Filistin seni selamlıyorum. Bugün tüm dünya İstanbul'u sizi izliyor. bugün dünyanın tüm mazlumları, yetimleri sizi izliyor. Kahire'de oyları çalınmış kardeşlerim sizi izliyor.

Şam'da üzerine bombalar yağan, ciğeri yanmış anneler sizi izliyor. Bağdat'taki gönüller İstanbul'u izliyor. Karabağ'da toprakları çiğnenmiş kardeşlerimiz sizi izliyor.

Varsın birileri montaj desin. Kılıçdaroğlu bu montajı nasıl yaptık? Beğendin mi? Varsın birileri taşıma desin. Bu muhteşem coşkuyu küçümesesin. Gazze'nin yetimleri sizi izliyor. Kabe'de tavafta olanlar size dua ediyorlar.

30 Mart gecesinde müjde bekliyorum diyorlar. Peygamberimizin mezarı başında gözü yaşlı burayı soruyorlar. İstanbul hep sen izleniyorsun. Pensilvanya'daki gibi değil. Onlar mahremi izliyor. Burası güzellikleri izliyor.

Mahsun, boynu bükük Kudüs İstanbul'u izliyor. Sen Türkiye'nin, İslam coğrafyasının, Balkanların, Avrupa'nın umudusun. İstanbul sen Somali'deki mazlumun yükünü sırtında taşıyorsun.

İstanbul sen aşk taşıyorsun. Sen Fatih'in emanetisin. İstanbul rabbim seni korusun.

Biz,kısık sesleriz… minareleri,

Sen,ezansız bırakma Allahım!

Ya çağır şurda bal yapanlarını,

Ya kovansız bırakma Allahım!

Mahyasızdır minareler… göğü de,

Kehkeşansız bırakma Allahım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,

Müslümansız bırakma Allahım!

Bize güç ver… cihad meydanını,

Pehlivansız bırakma Allahım!

Kahraman bekleyen yığınlarını,

Kahramansız bırakma Allah'ım!

Bilelim hasma karşı koymasını,

Bizi cansız bırakma Allah'ım!

Yarının yollarında yılları da,

Ramazansız bırakma Allah'ım!

Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,

Ya çobansız bırakma Allah'ım!

Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız;

Ve vatansız bırakma Allah'ım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,

Müslümansız bırakma Allah'ım!

Bugün tuzakları bozuyorsun İstanbul. Bugün bir kez daha dostun kalbine surur, düşmanın kalbine korku salıyorsun İstanbul.

Kardeşlerim Sivas'tan  yola çıktık. Bugün Kocaeli'yle 46. şehrimiz. 47. şehir İstanbul. En son Silivri'de buluştuk. Edirne'ye uğradım. Silivri bizim programımızda yoktu.

2 saat içerisinde Silivri'de nasıl bir kalabalık patladı. Çatalca'ya inşallah seçimden sonra gideceğiz. Meydanlar daha önce böyle manzara görmedi. 81 ilin tüm coşkusu şu an İstanbul'da.

Türkiye'ye tezgahlanan tuzağı biliyor. 94'te kimden aldık. CHP'den. Ey Kılıçdaroğlu senin SSK döneminden nelerin olduğunu biliyoruz.

Kocaeli'de bir amca illaha kürsüye çıkacağım dedi.  Dedi ki "İki kez hastanede rehin kalkdım". Göreve ilk geldiğimde verdiğim emir "Bu rehine işi kalkacak".

Şimdi istediğiniz hastaneye gidiyor muyuz? Sabr ettiniz zafere ulaştınız.

İstanbul'un kaymak takımı 94'te böyle bir sonuç beklemiyordu. CHP demek yolsuzluk demek. CHP demek çöp demektir. Halkalı'da çöpten 39 kişi öldü. Başında CHP'li belediye vardı.

Bunun heabını soran oldu mu? Yanaş medya nerde? Sordular mı bunun hesabını? Bu Kılıçdaroğlu'nun eline 3 koyun verin kaybeder gelir. Pozlar veriyordu biliyorsunuz? Baykal genel başkan o da onun yanında. Klasörde ne yazıyor? Yolsuzluk. Ne yazıyor. İstanbul adaylarının adı. Hırsızlıktan ihraç ettikleri kişiyi İstanbul adayı yaptılar.

Ben demiyorum bunu sen diyorsun Kılıçdaroğlu. Neden ellerinde malzeme yok. Bunların adayı yok. Bunlar felç olmuş felç. Biz gümbür gümbür geldik. Yine geleceğiz. Biz İstanbul'a milletimize efendi olamaya geldik.

Biz bu milletin dertlisiyiz. İstanbul'daki elitler Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan seçileceğini tahmin etmiyorlardı. 30 Mart'ta sadece onlara değil Pensilvanya'ya vereceğiz. Bunların dersanelerinden çocuklarınızı alın. Yıllarca bunlar bizi sömürdüler ya. Sülük zararlı kanı emer. Bunlar bizim helal kanımızı içtiler. Adak dediler, himmet dediler sömürdüler.

Benim sevgili Peygamberimi kamyonete bindirdiler. Bunun senaryosunu da bu onaylıyor. Bu zat diyor ki; "Hz. Cebrail parti kursa oy vermem"biz de bir laf var. Teşbihte hata kabul olmaz. Bunun yaptığı benzetme rezalet.

İyi niyetimizin kurbanı olduk. Başörtülü kızlarımızın başlarını açmaları konusunda fetva veriyor. Niçin 28 Şubatçı generaller böyle istedi. Onun öncesinde başka konuşuyor. Akşam başka sabah başka konuşuyor. 5 ay önce dua 5 ay sonra beddua. Müslüman müslümana dua eder dua.

Şimdi soruyorum; imam-hatipleri kapatanlar belli. Başörtülü kızlarımıza zulm edenler belli. 4+4+4+4 ile imam-hatiplerin orta kısmı açıldı mı?

Sana 17 üniversite için izin verdik. Yurtdışındaki okullara biz referans olduk. Sen bizden ne istedin? Pensilvanya sen Bahçeli ile Kılıçdaroğlu'yla haşrolacaksın. Biz bu meydandakilerle haşrolacağız.

Biz vatan, millet bayrak yolundayız. 4.5 yıl bize aynı şeyi söylediler. Siirt'te Ziya Gökalp'in şiirini okuduk haydi Pınarhisar dediler. Kader dedik. Kaderin üstünde bir kader var dedik.

Bizim elimizde silah yok dediler. Biz hizmetkarız.  Ne dedik.

Minareler süngü,kubbeler miğfer,

Camiler kışlamız, müminler asker,

Bu ilahi ordu dinimi bekler,

Bundan rahatsız oldular. Ne oldu? O zaman yandaş medya ne yazdı? Muhtar bile olamaz. Bu milletin iradesini çalamazsınız. Biz bu faşizan 27 mayısçı ekiple mücadele ediyoruz. Bizim kitabımızda kin yok nefret yok. Millet iradesini tahkir eden şekilde konuşuyorlar. Biz hukuku çiğnemek isteyenlere karşı dik duruyoruz. Milletin malının çalınmasına karşı 12 yılda dik durduk. Biz iktidarı MHP'den aldık. 230 milyar dolar milli geliri 830 milyar dolara çıkardık.

Ey MHP ve CHP'ye oy veren kardeşlerim hep geriden mi geleceksiniz? Kılıçdaroğlu bir TV'de dedi ki; yüzde 40 alırsam bırakacağım.

Bahçeli çıkmış diyor ki; yüzde 51 almazsan bırak diyor. Ya bu yerel seçim. Sen önce siyaseti öğren. Hamdolsun. Bahçeli gibi Kılıçdaroğlu gibiler olunca biz çok iktidarlar görürüz.

IMF şu an bizden borç istiyor. Bunlar kafatası milliyetçisi. Vaiz lobisi, faiz lobisi çalışıyor ama Allah'ın izniyle yıkamıyor. Çiftçiye esnafa yüzde 59-47 faizle kredi veriyorlardı. Biz yüzde 4-5.

İşçiyi memuru sömürdüler. Zorla para kestiler. 13.5 katrilyon. Başbakan oldum. Önüme bunu koydular. Bir devlet işçisine memuruna borçlu olamaz dedik. Süratle bunu ödedik. Konut edindirme yardımıyla ilgili 3.5 katrilyon para kestiler. Onu da ödedik. Ey CHP, ey MHP siz memuru ve işçiyi inlettiniz. Bizim farkımız bu.

Adalette, emniyette, sağlıkta farkımız bu. Etnik, dinsel milliyetçiliğe hayır. Ben yaradılanı yaradandan ötürü dolayı seviyorum.

Tek Millet diyoruz. Şimdi bakıyorsun BDP'ye siyasi kürtçülük, MHP Türkçülük, CHP kumsalların partisi.

Biz 77 milyonun partisiyiz. Kim derdi Şırnak'ta havalimanı olacak diye. Şimdi Hakkari de havalimanı yapıyoruz. Bölücü terör örgütü tehdit ediyor. Onu da yapacağız.

Dinsel milliyetçilik yok. İster hristiyan, musevi, ateist olsun. Bunlara da hizmet götüreceğiz. Bizim iktidarımız ayrımcılığın iktidarı olmayacaktır.

Parası, gücün olduğu kişilerin iktidar sürdüğü bir ülke olmayacak. Elinde TV, gazetesi, çetenin, mafyanın hakimiyeti Türkiye'de sona ermiştir.

Biz milletin kararına rağmen Türkiye'ye yön vermeye çalışanlara en güzel cevabı sandıkta veriyoruz. Epey zamandır bir şarkı tutturmuşlar. Sandık demokrasi demek değilmiş. Sizin egemenliğinizden ibaret. Biz sandıktan çıkan sonucu önemsiyoruz. Bu CHP millete göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı demedi mi? Bunlar ya darbeyle geldiler. Sandığa rıza göstermeyenler, sandığı değersiz kılmaya, ellerinde kalsa sandığı ortadan kaldıracaklar. Bunların milletle sorunu var.

Vesayet kalktıkça, bunların sandığa karşı alerjileri arttı. Kalplerinde 27 Mayıs özlemiyle yaşıyorlar. Her 10 yılda bir yaptıkları gibi milletin önünün kesmeye çalışıyorlar. Sokak şiddetini demokratik hak diye yutturmaya çalışıyorlar.

Sizin hak ve hukukunuzu çiğnetmeyeceğiz. Bu kibre izin vermeyeceğiz. CHP ne diyor? Eski İstanbul'u getireceğiz diyor. Ya eski İstanbul'da hava kirliliği, çöp var. Siz istemedikçe biz gitmeyeceğiz. Size karşı boyunumuz kıldan incedir.

2002'de mazlumların, yetimlerin umudu olarak iktidara geldik. Sonra dünyadaki tüm mazlumların, yetimlerin umudu haline geldik.

Bu CHP'nin genel müdürü bir proje açıkladı mı? Sen Şişli'de ne yaptın ki, İstanbul'a ne yapacaksın.

Bunların adayı var ya Yenikapı metro köprüsünü yıkacakmış. Gitmiş köprüde balık tutuyor. Sen dua et de AK Partili belediyelere. Yoksa balık da tutamazsın. Kadir bey boğazdan su getirdi. Şimdi daha güzel.

12 yılda bu davanın kirlenmesine izin vermedim. 1. köprüye hayır dediler. 2. köprüye de hayır dediler. Yavuz Sultan Selim köprüsüne de karşı çıkıyorlar. Bu CHP hep hayırcı. 

Allah'tan Marmaray'ı görmediler. Yoksa ona da karşı çıkarlardı. Şimdi onun karşısına arabalısını yaptık. Kılıçdaroğlu sen onu da yıkarsın. Ama sen iktidara gelemeyeceğin için arabanla geçersin artık.

2.5 milyar dolara 3. köprüyü yapırdık. Sadece 7.5 yıl işletecek devlete devredecekler.

46 milyar dolara 3. havalimanı yapıyoruz cebimizden bir kuruş çıkmayacak. 20 yılın sonunda devredecekler.

Kanal İstanbul dedik. Bundan da rahatsızlar. Sizin bu ülkede bir dikili ağacınız yok. Tencere-Tava hep aynı hava. Tencereyle, tavayla demorkasi mi olur.

Bazı bu zihniyette olanlar yollarda çirkin hareket yapıyorlar. 12 yıl boyunca hırsızların art niyetlilerin, bu davaya sızmamaması için hassasiyet gösterdik.

94'te nasıl hassasiyet içerisindeysek bugün de aynıyız. Biz burda olduğumuz sürece yetimin hakkına el uzatılmasına müsade etmeyiz. Kardeşlerim sizi hayal kırıklığına uğratmadık. Bu can bu tende oldukça biz sizin hizmetkarınızım.

Bu ağır saldırıları sizin sayenizde atlattık. Bu saldırılarda ahlakın kırıntısı yok. Alçakca, haince saldırıyorlar.

Milletin iradesine saldırıyorlar, sofradaki ekmeğe saldırıyor. Pensilvanya beddua seansları yapılıyor. Bana beddua ediyorlar.

Kötü söz sahibinindir.  Geçenlerde şunu diyor: " O uzun bize çok hainlik etti." Sen ne biçim hocaefendisin?

Sen dürüstsen neden 99'da kaçıp gittin? 15 yıldır kaçaksın. Uydurma bir pasaportla, sen ilkokul mezunusun. O pasaportu nasıl aldın?

İnziva diyor? Ya Eruzurum'da, İstanbul'da, Ankara'da neden çekilmedin. Mekke'de, Medine'de neden çekilmedin? Pensilvanya'da ne işin var?

Çok oyunlar kuruldu. Bunu siz bozacaksınız. İstedikleri alçaklığı yapsınlar. Biz dik durduk, dik duracağız. Biz edepli duruşumuzla gerekli dersi vereceğiz.

Twitter diye bir olay var. Yargının kararıyla kapatıldı. Son derece ahlaksız şekilde tweet atılıyor. Sahte hesaplar yüzünden kapatılıyor. Bunlar mahkemeye başvuruyor,  TİB, Twitter'a bunu kaldır diyor.

Ey medya bunu iyi dinle. Twitter bunu umursamıyor. Bana geldi. Ben de kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Twitter ABD'nin, İngiltere'nin, kanunlarına uyuyor. Mesele Mısır olunca, Ukrayna olunca, Türkiye olunca iş değişiyor.

Twitter, Youtube, Facebook Türkiye'nin kanunlarına uyulacak. Kutsal değerlerimize hakaret ediliyor. Buna özgürlük mü diyeceğiz. çocuklar istisamar ediliyor. Buna özgürlük deyip geçecek miyiz?

Kardeşlerim ABD başkanın gizli telefon görüşmeleri yayınlansa buna özgürlük mü diyecekler? Twitter bizim kanunlarımıza uymayacaksa gerekeni yaparız. Burası Muz cumhuriyeti değil Türkiye Cumhuriyet'i.

Bizim mahremimizi yazmak kimsenin haddi değil . Cumhurbaşkanını, Genelkurmaybaşkanını, beni dinleyecek.

Mahkeme kararıyla beni dinleyemezsin. Yok öyle bir şey. Montajla, servisle başbakanını yargılayamazsın.

Kardeşlerim böyle bir hakları olmadığı halde bizi dinliyorlar. Başta Doğan Grubu, Ciner Grubu olmak üzere. Utanmadan, sıkılmadan bu olaylarda bize karşı yapılanları savunuyorlar.

Siz nasıl bunları savunuyorsunuz? Çünkü Pensilvanya'nın bunlarla ilgili kasetleri var. Şimdi bunlar korkuyorlar. Bataklığa batmışlar. Merak etmeyin gerekn yapılacak. Twitter dürüst davranacaksa her türlü desteği vereceğiz.

Facebook aileleri bozacaksa bunlarla uğraşacağız. Hangi montajı yaparsanız yapın, bu alçaklığınızın altında ezilip gideceksiniz.

30 Mart akşamı hangi yalanı konuşacaklarını düşünüyorlar. Çamur provası derdindeler. Senaristleri var. Büyük senaristleri Pensilvanya'da.

Bunlar kendilerini ne zannediyolar? Bize çamur attkları zaman onlara oy vereceklerini zannediyorlar.

6 günümüz var. Kapı kapı dolaşacağız. Çok çalışacağız. Sandıkları patlatacağız. İstanbul şehirlerin annesi olduğunu bunlara gösterecek.

Aylardır bu pensilvanya, onların yandaşı medya var güçleriyle çözüm sürecini baltalamak istiyorlar. Terör örgütüne gidip neden çatışmıyorsunuz dediler. Bu hainleri de tespit ettik.

20 yaşındaki evladı şehit olmuş bunların umrunda mı? Evlere ocak düşmüş, annelerin yüreği yanmış Pensilvanya'nın umrunda mı?

Mavi Marmara'da 9 şehid olmuş. Doğan Medya'nın, Pensilvanya'nın umrunda değil. Bunlar Nebbaş. Mezar soyguncusu.

Bunların işi gücü istismar. 14 yaşındaki bir çocuğun üzerinden siyaset yapmazlardı. İstanbul bunları çok iyi tanıdı. 30 Mart bu faiz lobisinin, kan lobisinin mağlubiyetini görecek.

Biz İstanbul'a ne kadar yatırım yaptık? 12 yılda 77 katrilyon  Lira.

İstanbul'da iki aday var: Biri AK Parti'nin adayı. Biri Pensivanya'nın diğerleriyle ortaklaşa çıkardığı aday. Elinden geldiği kadar din istismarı yapıyor. Eline, yüzüne de buruşturuyor.

Bir röportaj veriyor. Baştan aşağı yanlış.

"Ben ne içki ne de sigara içerim. Yok, içkiyi arada sırada içerim. Ama öyle aşırı bir şeyim yok. Ama işte hacı olduğunuz zaman, yapmamanız gereken, Metruk olan olaylar var."

Nuriye Akman: Metruk değil mekruh.

Sarıgül: Olabilir. Benim fazla öyle bilimsel derinliğim olmaz. Onun için rahat rahat söyleyebilirsin.

Nuriye Akman: Afedersiniz. Ahmet Hakan ile konuşmanızda da bir kelimeyi yanlış telaffuz ettiniz.

Sarıgül: Nemahrem diyecektim, namehram dedim.

Nuriye Akman: Yok, namahrem olacak.

Sarıgül: Niyet önemli hanımefendi! Yürek önemli, senin boynun kopmasın! Yerin dibine girmeyesin sen. (Gülmeler) Kelimeye takılıyorsun. Alime tarif gerekmez.

Nuriye Akman: O da "Arife tarif" olacaktı.

1 dk içinde 10 yanlış. Ben siyasetin mor ineğiyim" diyor. Pensilvanya'da buna sağılacak inek olarak bakıyor.

CHP'de genel başkan olmak için İstanbul'da seçim kaybetmek gerekiyor. Bu da seçimi kaybedince genel başkan olacak.

Siyaset neden yapılır? Birinci olmak için.  Ben diyorum 1. parti olamazsam siyaseti bırakacağım. Ey Kılıçdaroğlu, Ey Bahçeli birinci parti olmazsanız bırakacak mısınız?

Biz iktidara geldiğimizde 45 lira burs veriliyordu. Şimdi 500 lira. Sağlıkta şehir hastanelerinin temelini attık. 

İstanbul-İzmir otoyolunu bitiriyoruz. Yavuz Sultan Selim köprüsü bitiyor. İnşallah bütün bu attığımız adımlarla tarih yazılacak. Kadir Topbeş beyle İstanbul'da devam edeceğiz.

Kardeşlerim şu alan daha önce yoktu. İstanbul'un böyle bir meydanı olmaz mı ya! 700 bin m2. Maltepe'de denize dolguyla 1 milyon 200 m2. İnşallah diğer mitingi orada yaparız.

Burası bugün 2 milyon kişiyi gördü. Konuşmanın sonunda Dombra'nın eser sahibi Arslanbek Sultan'ı çağırdı.

Haber7.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bakanlıkların Görevde Yükselme Yönetmelikleri Yayınlanıyor28 Şubat 2015 Cumartesi 11:04
 • Hâkim ve Savcı Atama Kararı28 Şubat 2015 Cumartesi 00:26
 • İstanbul'a Mega Proje27 Şubat 2015 Cuma 11:01
 • 27 Şubat 2015 Tarihli Atama Kararları27 Şubat 2015 Cuma 07:53
 • Eğitim Bir Sen'den TEŞEKKÜR26 Şubat 2015 Perşembe 19:46
 • YURTKUR Başvuru Sonuçları Açıkandı26 Şubat 2015 Perşembe 19:27
 • Yeni Yönetim Görevi Devraldı26 Şubat 2015 Perşembe 16:28
 • Kabil'de Türk askerine bombalı saldırı26 Şubat 2015 Perşembe 11:28
 • Birinci sınıfa ayrılan hâkim ve savcılar26 Şubat 2015 Perşembe 11:04
 • ŞUBE MÜDÜRLERİ İÇİN KANUN TEKLİFİ25 Şubat 2015 Çarşamba 12:39
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.