• BIST 112.122
 • Altın 174,419
 • Dolar 4,0349
 • Euro 4,9845
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 22 °C

Hak Davamızın Emanetçileri Gençlerdir

Hak Davamızın Emanetçileri Gençlerdir
Memur-Sen’in gençlik teşkilatı Genç Memur-Sen Genişletilmiş Divan Kurulu toplantısı Kule Restorantı’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Gençliğimiz hak davasının bu çağdaki kararlı emanetçileridir. Biz erdemliler hareketi, onurlu yürüyüşün adıyız"

 

“MEMUR-SEN BİR İTİRAZ ÜZERE ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

 

Sendikacılıkta yeni bir bakış açısı ortaya koyduklarını belirten Ali Yalçın, “Erdemli sendikacılık yaparak çığır açtık, 1 Milyon üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük örgütlü yapısı haline geldik. Bizler, ‘Ben herkes için varım ve hepimiz için gayret edeceğim' diyen bir anlayışı temsil ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Memur-Sen, mevcut sisteme reddiye olarak ortaya çıkmıştır” diyen Yalçın, “Memur-Sen bir itiraz üzere ortaya çıkmıştır. Memur-Sen, her türlü ötekileştirmeye, insanların inançlarının aşağılanmasına reddiye olarak ortaya çıkmıştır. Örgütlü yaşamın hayati önem taşıdığı ve yaptırım gücü için gerekli olduğu bir ortamda Memur-Sen 800 bin üyesiyle herkes için vardır ve hepimiz için çalışacaktır” ifadelerini kullandı.

 

ALT11111-SONNNNNN

 

“GÜCÜMÜZ ÖRGÜTLÜ OLUŞUMUZDUR”

 

Konuşmasına örgütlü yapının önemine dikkat çekerek devam eden Yalçın, Muhammed İkbal’ın, “Aynı inancı taşıyanlar, aynı dava etrafında bir araya gelmedikçe başarıya ulaşamazlar” sözünü hatırlattı. Said Nursi’nin, “3 tane bir alt alta gelirse eşittir üç yapar. Ama Üç tane biri yan yana koyarsanız yüzonbir yapar” sözlerine vurgu yapan Yalçın, “Memur-Sen bu anlamda çok önemlidir. Bizim gücümüz örgütlü oluşumuzdan gelmektedir” dedi.

Sadece ücret sendikacılığı yapmadıklarını ifade eden Yalçın, “Karakterin de, ahlakın da sendikacılığını yapıyoruz. Her türlü değerler sendikacılığını yapıyoruz. Memur-Sen bütün bileşenleriyle bu mefkureyi ayakta tutan bir konfederasyondur. Memur-Sen, insanların diline, dinine bakmaksızın, gözyaşının renksiz olduğu düşüncesini kuşanmış bir konfederasyondur” şeklinde konuştu.

 

ALTT22222

 

"İHANET ŞEBEKELERİ BİRLİĞİMİZ HEDEF ALDI"

 

Türkiye’nin içinden geçtiği zor dönemleri de örnekleriyle açıklayan Yalçın, “Bu hükümete 7 kere darbe yapmaya çalıştılar. İstikrardan hoşlanmayanlar, her on senede bir, koalisyon hükümetinin kurulmasından yana olanlar kurguladılar. Bütün bunları STK’ları sokaklara dökerek yapmaya çalıştılar. Biz küresel operasyonlara da vesayet arayışlarına da karşıyız. İhanet şebekeleri Siyonizmle hareket ederek, birliğimizi hedef aldı. Dik durduk darbeyi engelledik İşte Memur-Sen bu yüzden önemli ve değerlidir, her türlü girişimin karşısında milletin iradesinin yanında olmasıyla önemli ve değerlidir. Cumhuriyet mitingleri, AK Parti'ye açılan kapatma davası, Gezi kalkışması, 17 Aralık küresel operasyonu, 6/8 Ekim olayları irademizi hedef aldı. Tüm bu oyunlar da sözde STK'lar kullanıldı. Ama başaramadılar çünkü Memur-Sen bütün iradesiyle milletin yanında oldu her türlü muhtıraya karşı millet iradesini savundu. Aynı oyunlar Mısır'da devreye sokuldu. Milletin seçtikleri küresel operasyon ve darbeciler eliyle mağdur edildi. Kınıyoruz. Lanetliyoruz. Biz Mısır'da izzetli duruşa, İhvan'ın onurlu mücadelesine tarafız. Biz her türlü zulmün karşısında mazlumun yanındayız. Bizim medeniyetimiz insanı merkeze alan idealizmi; Batı uygarlığı ise insanlığı sömüren emperyalizmi referans alır” ifadelerini kullandı.

 

“GENÇ MEMUR-SEN’İMİZ DAHA FAZLA DEPAR ATACAK”

 

Konuşmasının sonunda Genç Memur-Sen’li öğrencilere tavsiyelerde bulunan Yalçın, şu ifadeleri kullandı: “Geldiğimiz nokta ve aldığımız mesafe çok kıymetli ama yeterli değil. Bizim her okulda, her üniversitede, her sınıfta bir temsilcimiz olmalı. Geniş kitleleri bilgilendirebilecek, onur bir duruşu, insani bir duruşu temsil edecek bir arkadaşımız olmalı. Genç Memur-Sen’imiz daha fazla depar atacak, her sabahın ilk saatlerine ‘Bismillah’ diyerek başlayacak ve koşmaya başlayacaksınız. Farkında olmadan nefsinizden ödün vererek buralara geliyorsunuz. Geleceğinize büyük bir yatırım yapıyorsunuz. Gençliğimiz hak davasının bu çağdaki kararlı emanetçileridir. Biz erdemliler hareketi, onurlu yürüyüşün adıyız” dedi.

 

ALTTT3333

 

"DİRENECEĞİZ NORMALLEŞECEĞİZ!"

 

Son on yılda bir çok kazanıma imza atıldığını, tek tek eski Türkiye'nin tortularından arındırıldığını ifade eden Yalçın, "Direneceğiz. Bir daha darbeler olmasın diye irademize sahip çıkacağız. Geri adım yok. Normalleşeceğiz.  Üniversite kapılarının nizamiye, bahçelerinin kışla olmaması, hiçbir kızın hiçbir kişinin özgürlüğünün kısıtlanmaması için, adaletin omuzdaki yıldızlarla ölçülmemesi, paralelin, dikeyin, yatayın adaleti zimmetine geçirmeye çalışmaması adına sorumluluk aldık almaya devam edeceğiz.

Anadolu çocuklarının bir daha çatışmalara kurban edilmemesi, 17 bin insanın asit kuyularında eritilmemesi ve faili meçhullerinin olmaması için, kardeşliğimize sahip çıkacağız. Çözüm Süreci ile başlayan ebedi kardeşlik sürecinin devamı için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Unutmadık 28 Şubat darbesini. Unutmayacağız. Kirli tezgahların mütedeyyin insanların üzerine bir daha çökmemesi için, Şubat ayında, ‘Savunan Adamlar’a boncuk boncuk ter döktürülmemesi için mücadele edeceğiz, yılmayacağız. 'One minute' diyen, dünyanın en büyük canilerine had bildiren, Dünya 5’ten büyüktür diyerek Birleşmiş Milletler’e isyanını bildiren liderlere diz çöktürülmeye çalışılmaması için irademize, birliğimize ve gençliğimiz ile geleceğimize sahip çıkacağız."

 

“FARKINDA OLAN BİR GENÇLİK İÇİN ÇABALIYORUZ”

 

Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan ise, “2012 yılında Genç Memur-Sen’imizi ‘Bismillah’ diyerek kurduk. Bugün itibariyle 81 ilimizde pırıl pırıl genç kardeşlerimizin oluşturduğu bir teşkilatımız var. Bütün kamu üniversitelerimizde teşkilatlandık. Ve bu genç arkadaşlarımızı medeniyet mefkuremizi yansıtan programlarla buluşturuyoruz. Türkiye’nin en büyük teşkilatıyız. Buna vesile olan ve bu uğurda ter dökenlere teşekkürler ediyoruz. Bizler 'İki günü aynı olan ziyandadır' anlayışını kuşanarak hareket ediyoruz. Her gün güneş doğduğunda günümüzü daha anlamlı kılmak için azim ve kararlılıkla çalışıyoruz. Geleceğimizi garanti altına almak, anlamlaştırmak, güzelleştirmek, ilim ve irfan yolunda, tarihinin ve medeniyetinin farkında olan bir gençlik için çabalıyor ve çalışıyoruz” dedi.

 

ALTTT44444

 

“ERDEMLİ GENÇLİĞİN İNŞASI YOLUNDA ÇALIŞIYORUZ”

 

Genç Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Dağaşan, “İlim irfan ve hikmet yolunda, çağın soylu, şuurlu ve erdemli gençliğin inşası yolunda, çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün bu salonda bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

ALTTTT5555555

 

Programa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hacı Bayram Tonbul, Mehmet Emin Esen ve Genç Memur-Senliler katıldı.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.