• BIST 110.932
 • Altın 175,003
 • Dolar 4,0605
 • Euro 4,9845
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 14 °C

Kastamonu Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Kastamonu Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR Başvuru Tarihleri: ( 16 Oca 2015 - 30 Oca 2015 ) Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi gereğince Öğretim Üyesi alınacaktır. Başvurular ilanın Resmi Gazetede yayın tarihi itibariyle 15 (On Beş) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23. ve 25. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla: Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalım belirten dilekçelerine; özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Uzmanlık belgesi), yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarım kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek ilgili birime şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Doçent kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalım belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, doçentlik belgesi, öğrenim belgeleri, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarım kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. (Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.) Yardımcı Doçentlik Kadrolarına Başvurularda 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendine göre üniversitemizce yabancı dil sınavı yapılacaktır. Yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek, adaylara ilgili birim tarafından duyurulacaktır. Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kuruntunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı Hizmet Belgesini başvuru belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Adaylar sadece durumuna uygun 1 (Bir) birime müracaatta bulunabileceklerdir. Yurtdışından alman diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecesine uygun olması gerekmektedir. NOT: İlanımıza http ://www.kastamonu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALI/PROGRAMUNVANIDERECEADETAÇIKLAMA
İktisadi Ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi Ve Kamu YönetimiSiyaset Ve Sosyal BilimlerYardımcı Doçent51Çağdaş Demokratik Siyaset Anlayışları Üzerine Doktora Yapmış Olmak.
Su Ürünleri FakültesiSu Ürünleri YetiştiriciliğiYetiştiricilikYardımcı Doçent31Farklı Havuz Tiplerinde Yetiştirmenin Balıklara Etkileri Üzerine Doktora Yapmış Olmak.
Eğitim FakültesiEğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkDoçent31Eğitim Psikolojisi Alanında Çalışmış Olmak.
Eğitim FakültesiEğitim BilimleriRehberlik ve Psikolojik DanışmanlıkYardımcı Doçent41Problem Çözme Becerileri Konusunda Doktora Yapmış Olmak.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.