• BIST 1.519,250
 • Altın 549,26
 • Dolar 9,5039
 • Euro 11,0382
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara 4 °C

KONCUK'tan Hükümete Ve Memur-Sen'e Ağır Sözler

KONCUK'tan Hükümete Ve Memur-Sen'e Ağır Sözler

ürkiye Kamu-Sen Konfederasyonu 5. Olağan Genel Kurulunda konuşan Genel Başkan İsmail Koncuk, Memur-Sen ve hükümeti sert sözlerle eleştirdi. Savcıların örgütçü, polislerin çeteci ve teröristi âkil adam ilan edildiğini söyleyen Koncuk, İktidarın yandaş Sendikayı şişirip meydana saldığını ve “Ruhumu sattım” diyenlere yöneticilik verildiğini iddia etti. Koncuk, Ülke kaynaklarını peşkeş çekenler sandıktan kurtulamayacaklarını söyledi.

Yeni Türkiye diyerek yeni soygun düzenleri oluşturuluyor

Yeni Türkiye diyerek yeni soygun düzeni oluşturulduğunu, Ülkenin adım adım özerk bir federasyona doğru götürüldüğünü söyleyen Koncuk, Türk milletine, Türk töresine ve Türk devletine ihanet edildiğini dile getirdi.“Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar hepimizin malumu. Demokrasi, özgürlük, sivil Anayasa gibi maskeler altında Türk milletinin birlik ve beraberliğinin altını oymak isteyen mihraklar var.” Diyen Koncuk, “Yeni dünya, Yeni Türkiye gibi söylemlerle yeni bir soygun düzeni oluşturmak için yeni dengeler kuruluyor.  Yerelleşme, etnik milliyetçilik ve yozlaşma yoluyla ortak milli değerlerimiz tahrip edilmek isteniyor.  Demokratikleşme adıyla çıkarılan paketler, milli bütünlüğümüzü tehdit ediyor.” İfadelerini kullandı.

Savcısı örgütçü, polisi çeteci, teröristi âkil adam ilan edilmiş

Hiçbir zaman Şivan Perverler'in baş tacı edilip, vatanperverler böylesine yaralanmadığını söyleyen Koncuk konuşmasına şöyle devam etti:

12 yıllık iktidarın yaptıklarına hep birlikte şahit olduk:

Sosyal devlet, tüccar devlete dönüştürüldü.

Sağlıkta dönüşüm, tam bir kaosa dönüştü. Sağlık paralı hale getirildi.

Kamu hizmetleri kâr-zarar hesabıyla piyasaya açıldı.

Özelleştirmeler yoluyla, kamu varlıklarımız yabancıların tekeline bırakıldı.

Esnek istihdam yaygınlaştı.

Enflasyon oyunları ile ücretler düşürüldü.

Memurun iş güvencesini kaldırmak için her yol denenir oldu.

Memur, işçi, emekli, dul ve yetim perişan…

Devletin kırmızı çizgisi, ilkesi, ciddiyeti yerle bir edilmiş…

Sınırlarımız delik deşik…

Yargı, emniyet, basın kuşatılmış; milletin haber alma özgürlüğü Alo Fatihlere kalmış…

Ormanlarımız, madenlerimiz talan edilmiş…

Limanlarımız, fabrikalarımız peşkeş çekilmiş…

Tüm kurumlarımız yağmalanmış…

Milli ve manevi değerlerimiz yozlaştırılmış…

Savcısı örgütçü, polisi çeteci, teröristi âkil adam ilan edilmiş bir ülke yaratılmıştır.

İktidar yandaş Sendikayı şişirip meydana salıyor

Çalışma hayatında yaşanan gelişmelere de değinen Koncuk, “Kamu görevlileri, memurları masada satanlara gerekli tepkiyi göstermelidir” dedi. “Kimsesizlerin kimsesi olacağım.” diyerek iktidara gelenler; mesailerini, tanıdıklarını âbâd etmeye harcadı, kendi yakınlarından başka kimsenin bir şeyi olmadı.”İfadelerini kullanan Koncuk, Harun'um diyenler Karunlaştığını; mücahitlerin müteahhit olduklarını ve bu arada olanın ise vatandaşa olduğunu dile getirdi.

“İktidar, şişirip meydana saldığı sözde sendikasıyla 3 toplantıda memur zammını karara bağladı.  Yandaş sendikalar, kraldan fazla kralcı olanlar, kendi tekliflerinden daha düşük bir teklife evet diyenlerle birlikte, kamu çalışanının iki yılını çaldı.” Şeklinde konuşan İsmail Koncuk, Konuşmasında “Hâlâ bunların gerçek yüzünü görmeyenler için ihanet vesikası ellerinde, memurun sırtına saplanmış hançer oradadır. Bunu yapanlar da ortalıkta pişkin pişkin dolaşmaktadır.” İfadelerini kullandı.

Koncuk, “Meydanlara inmeye yüreği yetmeyenler; memurun yanına gidecek yüzü olmayanlar. Kapalı kapılar ardında memuru satmak için yapılan gizli toplantıları, en büyük sendikal faaliyet olarak görenler, Sadece kamu sendikacılığını değil, dayanışmayı, hak aramayı,  sivil toplum olgusunu da ayaklar altına almışlardır. Bunlar;  sendikacılıkta kara bir leke, kamuya sıvanmış bir çamur, çalışana zulmün aracıdır. Bunca haksızlık karşısında susanların, yetki dönemlerinde sendikacılığı hatırlamaya hakları da, yüzleri de yoktur. Ufacık bir menfaat uğruna, milyonlarca memurun hezimetine göz yumanlar unutmasınlar ki “Haksızlık karşısında rıza gösterip boyun eğenler, muhakkak ki haklarıyla beraber, şeref ve onurlarını da kaybederler.”  ifadelerini kullandı.

“Ruhumu sattım” diyenlere yöneticilik veriliyor

Tüm kurum ve kuruluşlarda yönetici pazarlama masaları kurulduğunu iddia eden Koncuk, “Ruhumu sattım!” diyenlere yöneticilik sözü verildiğini söyledi.

Ülkemizde ise bütün sorunlar bir kenara bırakılarak paralel yapılanma avına çıkıldığını söyleyen Koncuk, “Adeta bir cadı avı başlatılmıştır. Kafasını kuma gömerek, gözlerini gerçeklere kapatarak paralel devlet arayanlar, en büyük paralel devletin KCK olduğunu nasıl görmezler? En büyük paralel yapılanmanın, memurlarımızın içine sızdırılan yandaş sendikaları olduğunu nasıl bilmezler?Ayakkabı kutularından etrafa saçılan pislikler, ihalelerden taşan yolsuzluklar, Atamalardaki adaletsizlik, terfilerdeki liyakatsizlik; iktidarın, Türk milletine karşı kendi elleriyle oluşturduğu paralel bir yapının eseri değil midir?Bir tarafta açlıktan, soğuktan donarak ölen çocukların olduğu yerde, kendilerine zevk-i sefa içinde paralel bir dünya kuranlara neden müsaade edilmiştir?” şeklinde konuştu.

 Ülke kaynaklarını peşkeş çekenler sandıktan kurtulamayacaklar

“Ayakkabı kutularından, çelik kasalardan, para sayma makinelerinden rezillikler taşarken, mağdur edebiyatıyla, uluslar arası operasyon palavraları, paralel devlet yakıştırmalarıyla paçayı kurtarmaya çalışan yüzsüzler, mağduriyeti nereden bilecekler?” diyen Koncuk, “Mağdur edebiyatının arkasına saklanarak koltuklarını korumaya çalışanlar, mağduriyeti özelleştirilen kuruluşlarda çalışanlardan sorsunlar.” İfadelerini kullandı.

“Ülkenin, milletin kaynaklarını iç edip, yandaşlara, evlatlara peşkeş çekerek, dünya nimetlerini toplayanlar, adalet terazisini sandıklara taşıyarak hesap vermekten kurtulamazlar! Kurtulamayacaklar!” diyen Koncuk, sözlerine şöyle devam etti: “Yıllar yılı milletin ismini ağzına almayanlar, milliyetçiliği ayaklarının altında ezdiğini söyleyenler, başları sıkışınca milli iradeye sarılarak, millete günah çıkaramazlar!

Savcıyı görevden alacaksınız, polisi sürgün edeceksiniz, meclisi işgal edeceksiniz, yargıyı ele geçireceksiniz, bu sayede dünyanın adaletinden belki kurtulabilirsiniz ama Allah'ın adaletinden kaçamazsınız. Kaçamayacaksınız!”


 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.