• BIST 110.932
 • Altın 175,132
 • Dolar 4,0581
 • Euro 4,9812
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 11 °C

Kutuplaşma ve cepheleşmeleri, bıçak gibi kesmeliyiz

Kutuplaşma ve cepheleşmeleri, bıçak gibi kesmeliyiz
Unuttukları, ihmal ettikleri Türk milletinin asaleti ve gücüdür

Bahçeli,  "Al bayrağımızı gururla yükselttiniz. Şehitlere yüreklice sahip  çıktınız. Kardeşliği inançla savundunuz. Hainlere dersini çekinmeden  verdiniz. Teröristlere haddini bildirdiniz. Yenilgi nedir tanımadınız, 'Ben de  varım ve buradayım' dediniz. 'Yıkılmadım ve ayaktayım' diyerek Yenikapı'ya  koştunuz, yeni bir dirilişin müjdesini verdiniz. Bahtiyarım, çünkü Türkiyemizin  şahlanışını gururla izliyorum. Mutluyum, çünkü millet burada, irade burada, inanç  burada, bükülmez bilek, eğilmez baş, yenilmez milli kudret burada, bu  meydandadır. Türkiye tüm güzellik ve görkemiyle yeni bir sefere Yenikapı'dan  başlamaktadır. Türk milleti kaderine sahip çıkmaktadır. Hepinizle övünüyorum,  Türk milletiyle iftihar ediyorum. 15 Temmuz'da felaketimizi projelendirdiler. 15  Temmuz'da son nefesi vermemizi gözlediler. Fetullahçı Terör Örgütü, milletimizin  helali olan savaş uçaklarıyla saldırdı. Helikopterler tepemizde uçuştu, bombalar,  kurşunlar üzerimize yağdı. 15 Mayıs 1919'da İzmir işgal edilmişti. İstanbul, 16  Mart 1920'de işgale uğramıştı. Biliniz ki, 15 Temmuz yeni bir istila denemesi,  yeni bir kıyım ve yıkım hamlesiydi. Mondros'ta çerçevesi çizilip Sevr'de  dayatılan imha planları 15 Temmuz'da yeniden gün yüzüne çıkarıldı. 'Su uyur  düşman uyumaz' sözü bir kez daha anlam ve karşılığını buldu. Zalimler, hainler,  emperyalizmin maşaları bu defa Türk askeri kılığına girdiler. Milletin silahını  yine millete çevirdiler. Milletin imkanlarını kullanarak yine millete öldürücü  darbe vurmak istediler."

"İblise ruhunu satan bu vaiz, Müslüman görünümlü bu voyvoda;  vadanlıkta, ihanette Türk ve Türkiye düşmanlığında doruğa çıktı, fitne ve  münafıklıkta rekorlar kırdı. Haçlı emellerinin taşıyıcılığını yapan FETÖ,  Türkiye'nin kalbine nişan aldı. Tarihi şark planının hissedarları FETÖ'yü Türk  milletine saldırttı. Türk vatanını çekemeyen, üzerine çöreklenmek isteyen,  milletimizin varlığından rahatsız olan ne kadar kanı bozuk olan çevre varsa  FETÖ'nün sırtını sıvazladı, eline silah tutuşturdu. 15 Temmuz FETÖ darbe  teşebbüsü; 627 yıl önce Kosova'da mağlup olanların yeni bir kalkışmasıdır. 620  yıl önce Niğbolu'da ezilenlerin tekrardan başını kaldırmasıdır. 572 yıl önce  Varna'da, 563 yıl önce İstanbul'da, 490 yıl önce Mohaç'ta döktükleri kanda  boğulduklarını sandıklarımızın yeniden karşı harekatıdır. 15 Temmuz'da TBMM'yi,  emniyet ve istihbarat kuruluşlarını bombalayıp, sivil ve masum vatandaşlarımızı  katledenlerle; 101 yıl önce Çanakkale kıyılarına gelip üzerimize ateş saçanlar  aynı karanlık yolun yolcusudur. Bunlar Müslüman Türk'ün canıyla beslenen, hayat  ve varlık haklarını çiğnemekle görevlendirilen yaratılmışların en aşağısı, en  alçağıdır. Ama unuttukları, ihmal ettikleri Türk milletinin asaleti ve  gücüdür. 15 Temmuz'da tankın önüne milli vicdan dikildi. 15 Temmuz'da mütecaviz  ve melun girişime millet 'dur' dedi. Demokrasinin namusunu, cumhuriyetin şeref ve  kazanımlarını sizler korudunuz, milli sipere sizler yattınız. Helal süt içmiş  hangi vatan evladı, 15 Temmuz akşamındaki böyle bir tablo karşısında suskun  kalabilirdi? Kim, milletimize biçilmek istenen bu kefeni kader diye kabul  edebilirdi? Hangi millet ve vatan sevdalısı kardeşim olanları  hazmedebilirdi? Tanı ağarmayan zifiri geceye mahkum etmek istediler, itiraz  ettiniz. İradenizi çalmak istediler, reddediniz. Yeri geldi tankın önüne  yattınız. Yeri geldi kurşunların üzerine tıpkı gül bahçesine girercesine  yürüdünüz. Ateşe, kine, nifaka kafa tuttunuz, ihanete bu aziz vatanı dar  ettiniz. Çünkü siz Türk milletisiniz. Çünkü siz Türkiyesiniz. Sizler büyük bir  ecdadın, muazzam bir tarihin mirasçılarısınız."

Bahçeli, İzmir’in işgaline 'hayır' deyip silahına sarılan Hasan Tahsin  ile Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda hainlere tek başına direnen ve  ardından şehit düşen Astsubay Ömer Halisdemir'in aynı kahramanlık destanının  farklı zamanlarda yaşayan neferleri olduğunu aktardı.

"Ankara Gölbaşı Özel Hareket Daire Başkanlığı'na, F-16 uçaklarıyla  saldırıp 51 evladımızı şehit eden hainler, onların destekçileri, yardım ve  yataklık yapan işbirlikçileri asla Türk milletini pes ettiremezler, sırtını yere  getiremezler. Türk milleti, küresel mahfillerde yazılan senaryoların  farkındadır. Dost görünümlü düşmanları, Müslüman kisveli müşrikleri, ağlaya  sızlaya merhamet istismarı yapıp sonra da terörizmin sofrasına hizmetkarlık yapan  takiye ustası hainleri tanımaktadır. Bu vatan üç beş teröristin keyif ve sözde  vaazlarıyla düşmeyecektir. Zira bu vatan, toprağın kara bağrında sıradağlar gibi  duranlarındır. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen  varsa vatandır. Ve üzerinde yaşadığımız topraklar vatandır, nitekim tertemiz  şehit kanıyla yoğrulmuş, karılmış ve karışmıştır."

"FETÖ ve ihanet yoldaşı PKK, IŞİD, PYD ve YPG'nin  şehit ettiği tüm kardeşlerimize, Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz  terörist saldırısında yaralanan vatandaşlarımıza şifalar temenni ediyorum.  Diyorum ki şehitler ölmez, vatan bölünmez." ifadesini kullandı.

"Rabbim aziz milletimden razı olsun. Biliniz ki inanıyorsanız  üstünsünüz, zaferi kazanacak olan da sizlersiniz. Bugün değeri çok daha iyi  anlaşılan bir mücadelenin kahramanı ve devletimizin kurucusu olan Mustafa Kemal  Atatürk ile silah ve dava arkadaşlarının aziz hatırasını, bir kez daha saygı ve  şükran duygularımla anıyorum. Bu vesileyle, tarih boyunca Türklüğü yaşatmak  uğruna hayatlarını feda eden kahraman ecdadımızı, bugün teröristlerle mücadele  ederken şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimizi, aziz vatandaşlarımızı ve  gazilerimizi rahmet ve minnet duygularımla yad ediyorum. 15 Temmuz'dan beri 22  gündür tutulan demokrasi nöbetinin ve bugünkü mitingimizin hayırlı olmasını niyaz  ediyor, emeği ve katkısı geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Şu anda  Türkiye'nin birçok meydanında bizleri izleyen vatandaşlarıma, en kalbi  duygularımı iletiyorum. Ne mutlu Türküm diyene."

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.