• BIST 2.011,16
 • Altın 786.62963
 • Dolar 13.4709
 • Euro 15.254
 • İstanbul 2 °C
 • Ankara 2 °C

Öğretmenlerin Özlük Haklarıyla İlgili Alınan Kararların Bağlayıcılığı Ne?

Öğretmenlerin Özlük Haklarıyla İlgili Alınan Kararların Bağlayıcılığı Ne?

19.Milli Eğitim Şurası bitti. Kararlar hakkında tartışmalar sürüyor. Şuraya damgasını vuran Eğitim-Bir-Sen adına Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın TV5 Sabah Gündemi programına katılarak; şura esnasındaki tartışmaları, alınan kararları yorumladı.

ÖĞRETMENLERİN ÖZLÜK HAKLARIYLA İLGİLİ ALINAN KARARLARIN BAĞLAYICILIĞI NE? 19.Milli Eğitim Şurası bitti. Kararlar hakkında tartışmalar sürüyor. Şuraya damgasını vuran Eğitim-Bir-Sen adına Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın TV5 Sabah Gündemi programına katılarak; şura esnasındaki tartışmaları, alınan kararları yorumladı. Alkollü içki ve kokteyl hazırlama dersinin kaldırılmasını, karma eğitim ve Osmanlıca Türkçesi dersi ile ilgili bakış açılarını, öğretmenlerle ilgili alınan özlük ve mali haklara ilişkin kararların ne anlama geldiğini değerlendirdi. MİLLİ EĞİTİM ŞURA KARARLARI NE ANLAMA GELİYOR? TV5 Sabah Gündemi Programında Milli Eğitim Şura Kararlarının bağlayıcılığı üzerine konuşan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın, önceki şuralarda alınan kararların ne gibi değişikliklere yol açtığını anlattı. KARMA EĞİTİM ŞURA GÜNDEMİNE ALINMADI AMA TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURDU “Karma Eğitim Dayatmasına Hayır” çıkışının Şura Gündemine alınmadığını ama Türkiye gündemine oturduğunu belirten Ali Yalçın, karma eğitim neden tartışılıyor ve Avrupa’da durum ne sorularını cevapladı.
OKULLARDA ALKOLLÜ İÇKİ VE KOKTEYL HAZIRLAMA DERSİ KALKACAK Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liselerinde verilen “Alkollü İçki ve Kokteyl Hazırlama Dersi” ile ilgili karşı çıkışlarının nedenlerini anlatan Yalçın, Şura’da yaşanan tartışmaları anlattı.
OSMANLI TÜRKÇESİ DERSİ NEDEN ÖNEMLİ? Şura’da kararlaştırılan Osmanlı Türkçesi Dersi ile ilgili bakış açılarını anlatan Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın, dünyada hangi ülkelerde alfabe değişikliğine gidildiğini, Türkiye’deki harf inkılabının gerçek anlamını söyledi. Osmanlı Türkçesi dersinin ne gibi değişikliklere yol açacağını anlattı.
ÖĞRETMENLERİN ÖZLÜK HAKLARIYLA İLGİLİ ALINAN KARARLARIN BAĞLAYICILIĞI NE? Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın; TV5 Sabah Gündemi Programında; Şura’da özlük ve mali durumlarına ilişkin alınan kararların bağlayıcılığı nedir? Öğretmene 3600 ek gösterge, yüksek lisans yapan öğretmene yüzde 25, doktoralı öğretmene yüzde 40 zamlı ek ders, 4 yıla 1 yıl yıpranma payı kararları toplu sözleşmede işe yarayabilir mi konusuna açıklık getirdi.

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.