• BIST 1.910,41
 • Altın 779.61577
 • Dolar 13.7178
 • Euro 15.5042
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 5 °C

Okulların Hizmet Puanları Güncellendi Mayıs 2014 Tebliğler Dergisi

Okulların Hizmet Puanları Güncellendi Mayıs 2014 Tebliğler Dergisi

Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki günlerde başlayacak olan öğretmenlerin il dışı tayinler öncesinde okulları ve okulların hizmet puanlarını güncelledi. Bu güncellemeyi Mayıs 2014 2680 Sayılı Tebliğler Dergisinde yayınladı.

06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 46’ncı maddesinde; öğretmen ihtiyacı, coğrafi durum, ekonomik ve sosyal yönden gelişmişlik düzeyi, ulaşım şartları ile hizmet gereklerinin karşılanması yönünden benzerlik gösteren iller gruplandırılarak Türkiye’nin üç hizmet alanına ayrılacağı, 47’nci maddesinde; öğretmen ataması ve çalıştırılmasında güçlük derecesi bakımından benzerlik ve yakınlık gösteren hizmet bölgelerinin il ve ilçelerine bağlı eğitim kurumlarının da gruplandırılarak altı hizmet alanına ayrılacağı, eğitim-öğretime yeni açılan,  dönüştürülen ya da benzeri nedenlerden dolayı bu Yönetmelik eki Ek-2 Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları Çizelgesinde yer almayan eğitim kurumlarının yer alacağı hizmet alanları ile hizmet puanlarının, Ek-2  Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları Çizelgesine ekleninceye kadar o eğitim kurumunun bulunduğu yerleşim yerindeki diğer eğitim kurumları emsal alınarak değerlendirileceği, bu durumdaki eğitim kurumlarının her yıl Kasım ayı içinde Bakanlığa bildirileceği, Bakanlıkça yapılacak değerlendirmeden sonra Ek-2 Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları Çizelgesinde yer verilerek Tebliğler Dergisi’nde yayınlanacağı hükme bağlanmıştır.

Bu hüküm doğrultusunda her derece ve türdeki eğitim kurumlarının hangi hizmet alanında yer aldığına ilişkin Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer

Değiştirme Yönetmeliği eki Ek-2 Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları Çizelgesi Haziran 2013 tarihli Tebliğler Dergisi’nde yayımlanmıştır.

Söz konusu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği 06/05/2010 tarihinden sonra 6360 sayılı Kanun gereği bazı illerin Büyükşehir Belediyesi olması ve 6287 sayılı Kanun çerçevesinde eğitim kurumlarının yeniden yapılanması ile ortaöğretim kurumlarında kurum türlerinin belirlenmesi de dikkate alındığında mevcut eğitim kurumlarının hizmet alanlarının yeniden belirlenmesi ihtiyacı doğmuştur.

Bu çerçevede, valiliklerce elektronik ortamda yapılan tekliflerin değerlendirilmesi sonucunda 55.750 okulun hizmet alanı yeniden belirlenmiştir. Bilgilerinde herhangi bir değişiklik bulunmayan okullar hakkında herhangi bir işlem yapılmamıştır.

Bilgilerinde değişikliğe gidilen okullardan;

a) Eğitim ve öğretime yeni açılanlar, valiliklerce ya da Bakanlıkça açılış tarihi esas alınarak,

b) Adı veya kodu değişen ya da dönüştürülen okulların değişiklik ya da dönüştürülme tarihi,

c) Hizmet alanı, hizmet puanı ve yerleşim yeri değiştirilenlerin, değişiklik tarihi esas alınmak suretiyle Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme

Yönetmeliği eki Ek-2 Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları Çizelgesinin yeniden düzenlenmesinin uygun olacağı düşünülmektedir.

MAYIS 2014 TEBLİĞLER DERGİSİ ve OKULLAR VE HİZMET PUANLARI ÇİZELGESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.