• BIST 107.401
 • Altın 173,640
 • Dolar 4,1031
 • Euro 4,9999
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 13 °C

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ BİR KEZ DAHA İPTAL!

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ BİR KEZ DAHA İPTAL!
FLAŞ !!! FLAŞ !!! SADECE MÜLAKAT PUANI İLE YAPILAN TÜM ATAMALAR BİRKEZ DAHA İPTAL

Danıştay ve Onlarca Mahkeme kararları gereği objektif olan yazılı sınavının değerlendirmeye katılıp (Sözlü ve Yazılının Aritmetik ortalaması ile )Atamaların yenilenmesini isteyen 100 lerce kişi Bakanlığa Aritmetik ortalama ile atanma talepli dilekçe ile başvurmuş  ve Bakanlığın sessiz kalması üzerine dava açmışlar ve bu davalarda sonuçlanmaya başlamıştır.

Ankara 4.İdare Mahkemesi, ,Samsun 2.İdare Mahkemesi ve Samsun Bölge İdare mahkemelerinin kararlarından sonra şimdide;

 Ankara 7.İdare Mahkemesi vermiş olduğu YD kararında ”Bakanlığın sadece mülakat puanına göre yaptığı 1709 şube müdürlüğü atamalarının Danıştay  kararları gereği objektif olan yazılı sınavının değerlendirmeye katılıp (Sözlü ve Yazılının Aritmetik ortalaması ile )Başarı sırasının oluşturulmasına ve Atamaların yenilenmesine hükmetmiştir. Verilen kararlara Bakanlığın itirazı üzerine

Ankara Bölge İdare Mahkemesi 1.Kurul  MEB’in itirazının  REDDİNE karar vermiştir.

İdari Yargılama Usul Kanunun 28. Maddesinde “Danıştay, bölge idare mahkemeleri, idare ve vergi mahkemelerinin esasa ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararlarının icaplarına göre idare, gecikmeksizin işlem tesis etmeye veya eylemde bulunmaya mecburdur. Bu süre hiçbir şekilde kararın idareye tebliğinden başlayarak 30 günü geçemez." İYUK 52. madde "(Değişik: 3622 - 5.4.1990) Temyiz veya itiraz yoluna başvurulmuş olması, hâkim, mahkeme veya Danıştay kararlarının yürütülmesini durdurmaz? Denilmektedir.

Yürütmenin durdurulması kararları, kesin olmamakla birlikte, başka bir kararla kaldırılmamış ise, yargı kararı olması nedeniyle, tıpkı iptal kararları gibi uygulanmaktadır. Şube Müdürlüğünde tüm mahkeme kararlarını uyguladıklarını söyleyen MEB yetkililerinden 30 günlük yasal süre içinde bu mahkeme kararlarını uygulamalarını istemekteyiz.

 Anayasal, Yasal ve Yargı kararları ve İçtihatları doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığının 16.04.2014 tarihinde Sadece Sözlü puana dayalı olarak yapmış olduğu Taşra teşkilatı şube müdürlüğü atamalarının Yargı mercilerince şube müdürü olarak atanma usulünün hukuka aykırılığına karar verilmiş olması yapılan atamaları temelden sakatladığından yapılan atamaların tümünün iptali ve Başarı sıralamalarının Yazılı ve Sözlünün Aritmetik ortalamasına göre yeniden oluşturulması gerekmektedir.

Şimdi Milli Eğitim bakanlığına düşen Atanan ve atanamayan 5913 şube müdürü adayını daha fazla mağdur etmeden Mahkeme kararlarının gereklerini yerine getirip.1709 şube müdürü atamasını iptal etmeli ve Yayınlamış olduğu görevde yükselme yönetmeliğine göre (Aritmetik Ortalama ile)Tüm Münhal (Boş ) bulunan Şube müdürlüğü kadrolarını sınavı kazanan şube müdürlerine açmalı Yeniden tercihler alınarak atamaları yenilemeli ve  Meb şube müdürlüğü KAOS’una son vermelidir.

Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU yapmış olduğu konuşmaların çoğunda devletimizin hukuk devleti olduğunu vurgulamakta ve kimsenin hukuk devleti ilkesine aykırı hareket edemeyeceğini, aksi davranışta bulunanların ise cezasız bırakılmayacağını dile getirmektedir. Sayın Başbakanımızın yargı kararlarını işlevsizleştirme adına gerçekleştirilmek istenen bu hukuksuz duruma dur diyeceğini, bu doğrultuda öncelikle mağdur olan MEB Taşra teşkilatı şube müdürleri adaylarının ve Tüm Türk halkının yüreğine, yargı kararlarının kesinlikle uygulanacağını göstererek su serpeceğini umut ediyoruz."

       Sayın Başbakanımızın dediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti bir Hukuk Devletidir.ve Hiç kimse hukuktan üstün değildir.  İşte bu Mahkeme Kararları…

mahakeme-karari_000001.jpgmahakeme-karari_000002.jpgmahkeme-karari_000001.jpgmahkeme-karari_000002.jpgmahkeme-karari_000003.jpg

 • Yorumlar 3
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.