• BIST 96.628
  • Altın 144,690
  • Dolar 3,5709
  • Euro 4,0165
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 13 °C

Yetiştirme Kurs Yöneticisi Kurs ve Yönetim Ücreti Birlikte Ödenir mi?

Yetiştirme Kurs Yöneticisi Kurs ve Yönetim Ücreti Birlikte Ödenir mi?
Destekleme ve Yetiştirme Kursu yöneticisi hafta sonu fiilen derse giriyorsa aynı zamanda yönetim karşılığı alacağı 2 saat ücreti de alabilir mi?

16/12/2006/26378 sayılı resmi gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın “Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları” başlıklı 8. maddesi şu şekildedir: “Kurslarda görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar, ek ders görevi verilebilir.” Denmektedir. Bu madde fiilen girilen dersleri kapsamaktadır.

Yöneticilere kurs yöneticiliklerinden dolayı verilen ders ücreti ise aynı maddede şu şekilde geçmektedir:

(3)Cumartesi ve pazar günleri, bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde görev yapan okul/kurum yöneticilerinden birine fiilen görev yaptıkları anılan günler için 2 saat ek ders ücreti ödenir. Yöneticilere, fiilen ders okuttukları süreler hariç olmak üzere yönetim görevine bağlı olarak bunun dışında bu madde kapsamında ayrıca ek ders ücreti ödenmez.

Bu nedenle yöneticiler de-kurs yöneticisi olsun ya da olmasın, farketmez- tıpkı öğretmenler gibi yetiştirme kurslarında 10 saate kadar fiilen derse girip buna bağlı ek ders ücretlerini alabilirler. Ayrıca kursun hafta sonu olması durumunda yöneticilerden sadece birisine kurs yöneticiliği görevlerinden dolayı cumartesi ve pazar günlerinin her biri için 2 saat ders ücreti ödenir. Bu iki ücret aynı anda da verilebilir.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Kamu Haber Merkezi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.